Taip arti Kupiškio vilkai dar niekada nebuvo prisiartinę

Praėjusią rugpjūčio 11-osios naktį vilkai siautė pačiame Kupiškyje: Sodų gatvės gale nukentėjo ūkininko Kęstučio Meškausko „Šorolė” veislės avių banda.


Aplink – jokio miško

K. Meškausko sodyba Sodų gatvėje baigiasi apie 2,5 ha pieva, o šią juosia čia labai stačių krantų Kupa. Ši gatvė – Kupiškio pakraštys, bet vieta gana urbanizuota, kitąpus Kupos – Byčiai, Kupiškio–Biržų kelias, o aplink nėra jokio miško. K. Meškauskas mano, kad vilkai galėjo atkeliauti iš Šepetos miškų.
– Visada maniau, kad mano avys labai saugios, – temainfo.lt sakė kupiškėnas.


Ūkininkas skaičiuoja nuostolius

Šįryt atėjęs į avių tvartelį vyras pastebėjo, kad mažoka avių.
– Skaičiuoju, – aštuonios. Vienai, pastebėjau, perplėšta šlaunis, ir viskas tapo aišku… – kalbėjo prancūziškos „Šorolė“ veislės avių nedidelės bandos savininkas, save vadinantis avininkystės mėgėju.
Perėjęs pievą vyras rado dvi gulinčias avis. Viena kraujuojančiu kaklu atsistojo ir į tvartelį parėjo pati. Netrukus grįžo dar viena sužeista…
Ūkininkas skaičiuoja nuostolius: šešios avys papjautos, trys sužalotos.


Vienos avies neranda

Pirma atrasta avis tapo kitų paieškos pradžia. Ieškota po pievą ir Kupos slėnius. Atvyko ir Kupiškio rajono savivaldybės administracijos žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Bimbiris, aplinkosaugininkas Gytautas Stukas – komisijos vilkų padarytiems nuostoliams nustatyti nariai. Vieną avį jie rado įtemptą į Kupą, kitą, apgraužtais šonkauliais, – pačiame pievos gale, šalia upės skardžio…
– Sužeistą avį radau įsispraudusią brūzgynuose kitoje upės pusėje. Net diržą teko nusijuosti, kad pertempčiau ją šiąpus, – pasakojo K. Meškauskas.
Vienos avies vis nepavyko rasti.


Šiemet – pirmas vilkų išpuolis

Anot avių savininko, išsigelbėjo tos avys, kurios spėjo parlėkti į tvartelį: čia jos būna, jei lauke labai karšta, o vakare atvėsus orui iškeliauja į pievą. Užpultos vilkų kelią į tvartelį rado nebe visos.
Kaip temainfo.lt teigė medžiotoja, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Kupiškio skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Vida Kaupienė, taip arti Kupiškio vilkai dar niekada nebuvo prisiartinę.
– Šiemet tai pirmas vilkų išpuolis rajone, – temainfo.lt sakė žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus vyriausiasis specialistas R. Bimbiris.


temainfo.lt