Kupiškio Rotary klubo prezidentas Z. Aleksandravičius: „Ir sugalvojau nuotolinį pasisėdėjimą“

Zigmantas Aleksandravičius
temainfo.lt archyvo nuotr.


Nuotoliniai pasisėdėjimai

Šiais daugybės veiklų smagračiais besisukančiais metais Kupiškio Rotary klubui vadovauja Zigmantas Aleksandravičius.
– Kaip ir visiems, taip ir rotariečiams, nelinksmos pandemijos naujienos. Sėdime namie, susitikti negalime. Ir sugalvojau nuotolinį pasisėdėjimą. Vienas jų – su olimpiniu čempionu Virgilijumi Alekna. Seimo narys, mūsų kraštietis, paprastas žmogus. Atsakė jis į mūsų klausimus, pakvietė į Vilnių pažaisti lauko teniso. Kai kurie nariai jau ir susitiko. Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen nuo mūsų paprašėme perduoti duonos kepalą.


Susitikimai su dviem merais

Kaip sakė Kupiškio Rotary klubo prezidentas Z. Aleksandravičius, mielai su rotariečiais sutiko pabendrauti ir Anykščių rajono meras, daug žinantis, daug išmanantis.
– Tas žmogus tikrai turi, ką parodyti. Mums pavydu buvo, kad anykštėnai turi tokį žmogų. Papasakojo apie įvairius pasiekimus: ten yra 50 maisto gamybos, maitinimo, 50 apgyvendinimo įmonių. Nuotaika visai kita. Už bendravimą pažadėjau ir jam nuvežti gerą duonos kepalą, – sakė Kupiškio Rotary klubo prezidentas.
Kupiškio rotariečiai jungėsi ir su Kupiškio rajono meru Dainiumi Bardausku. Z. Aleksandravičiaus nuomone, situacija rajone tikrai nėra linksma, ir rotariečiai bando ieškoti sprendimo būdų. Tik, jo nuomone, Kupiškio rajone tų sprendimo būdų niekam nereikia.
– Yra viena nuomonė, viena tiesa, kaip senais laikais. Situacija labai graudi ir apgailėtina. – sakė Z. Aleksandravičius.

Kalėdinių kailinių nuomos nesklandimai

Anot Kupiškio Rotary klubo prezidento Z. Aleksandravčiaus, rotariečiai aukoja savo pinigus, laiką, o meras „prisikniso“ dėl 6 Eur – tiek kainuoja Kupiškio kultūros centro Kalėdų senio kailinių nuoma.
Pernai – kaip ir kasmet – Kalėdoms Kupiškio rotariečiai ir jų partneriai Paketurių Šv. Kazimiero vaikų globos namų auklėtiniams atsiuntė dovanų. Kalėdų seniu persirengė Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Albertas Audickas, ėmęs laisvadienį ir keliavęs į Paketurius su rotariečiais.
– Aš aukojau savaitę, vežiojau šaldytuvus, šaldiklius, dujines – visokias kitokias nesąmones, pirktas už Rotary pinigus. Atvažiavom, vaikai per langą žiūrėjo, pamojavo. Mes padėjom tas dėžes, nusilenkėm, padarėm nuotrauką. Viskas. Užtrukom 22 minutes. O kiek čia buvo priburta, kiek čia to keršto buvo! O tie 6 eurai… Nu, neapsižiūrėjom, nesumokėjom… – pasakojo Z. Aleksandravičius.


Iki kadencijos pabaigos…

Kaip teigia Z. Aleksandravičius, būtų galima kalnus nuversti Kupiškyje, jeigu būtų žmogiškas elgesys su tais, kurie turi kitokią nuomonę.
– Aš esu Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkas. Nebuvo per tuos metus pasiūlyta nė karto, kad gal susitikim, – sakė Kupiškio Rotary klubo pirmininkas.
Savo kadencijos pabaigoje Z. Aleksandravičius planuoja perkirpti Kupiškio ligoninės keturių gultų druskų kambario atidarymo juostelę.
– Tai kainuos apie 19 tūkst. eurų. Pinigai yra intensyviai renkami. Mes patys juos dedame. Prisidės kažkiek ir kitų šalių rotariečiai, – sakė Z. Aleksandravičius.
Anot prezidento, savo išmanymu, noru labai padėjo Vilma Mažeikienė – tas darbas tikrai bus padarytas.
Kupiškio Rotary klubo prezidentas šioje vietoje priminė: verkiama, neva pinigų nėra, o vien su V. Mažeikiene bylinėjantis prarasta apie 50 tūkst. eurų; sakė penkios komisijos po tris žmones dirbo – ir ne kokie ten kilbukai, o skyrių vedėjai ir maždaug po 20 dienų.
O šiaip, kai tik pasibaigs corona, Kupiškio rotariečiai iš karto lėks į dvi ekskursijas. Viena jų – į Labanorą, susitikti su miestelio seniūnu, kita – į Troškūnus: klebonas žada priimti į vienuolyną, bus galimybė paklausyti bažnytinės muzikos.


Kita nuomonė

Kupiškio Rotary klubo prezidento Z. Aleksandravičiaus pasisakymus apie Kupiškio rajono merą pateikėme pakomentuoti pačiam merui D. Bardauskui. Štai jo nuomonė:
„Savo rašinėliuose, pristatomuose vietinėje spaudoje, Z. Aleksandravičius yra siūlęs negerti vienu metu laisvinamųjų ir migdomųjų. Deja, kartais atrodo, kad p. Zigmantas reiškia nuomonę galimai ne tik išgėręs prieš tai minėtų preparatų vienu metu, bet ir parūkęs tų dalykų, kuriuos ruošiamasi dekriminalizuoti. Taip yra ir šiuo atveju.“


Rita Briedienė
temainfo.lt nuotraukos