Ar jau teko girdėti apie Anykščiuose pradėtą įgyvendinti šiuolaikiškos tinklalaidės idėją? „Labas, aš – Anykščiuos“. Tai Pasaulio anykštėnų bendrijos inicijuojami audioformato pokalbiai su jaunais, kuriančiais, kitus įkvepiančiais žmonėmis, grįžusiais į Anykščius arba atvykusiais čia gyventi. Pokalbių metu pašnekovai dalinasi savo įžvalgomis apie miestą, atskleidžia aplinkybes, dėl kurių įsiliepsnojo meilė šiam miestui, kraštui, ir pokalbyje išsiduoda, ką įdomaus čia sumanė nuveikti.


Biatlonininkas Vytautas Strolia visada žinojo – liks Anykščiuose

Tinklalaidėje pašnekovai labai gražiai atsiliepia apie Anykščių miestą.
Biatlonininkas Vytautas Strolia teigia, kad jis visada žinojo – liks Anykščiuose: niekur iš čia jis nesiruošia išvykti ilgam. Sportininkas daug laiko praleidžia sporto treniruočių stovyklose, kurios dažniausiai vyksta mažuose kaimeliuose, gamtoje. Vilniuje jis nė pusdienio negali išbūti: kamščiai, šurmulys jį vargina. Gamta Vytautui – pirmoje vietoje, o Anykščiuose ji nuostabi.
– Kiekvieną sykį sugrįžęs gėriuosi, kaip gražu čia, – sako tinklalaidės pašnekovas. Jis džiaugiasi miesto centru, Anykščių šileliu, Lajų taku ir tikina, kad grįžęs į gimtą miestą treniruojasi būtent šiose vietoje. Taku palei upę mėgsta su žmona pasivažinėti dviračiais. Dar jis labai vertina bėgimą šalia siauruko bėgių, sako patogus takelis ten pramintas, o aplinkui veriasi nuostabi gamta. Vytautas tikina: į kurią Anykščių pusę pažvelgsi, visur labai gražu.
Visą pokalbį galite klausyti: https://youtu.be/-sixiYkkAno


Deividas Dilys: Anykščiams reikia eiti pasirinkta linkme

Labirintų parko vadovas Deividas Dilys teigia, kad miestui ir toliau reikia eiti pasirinkta linkme: plėtoti turizmą, tobulinti infrastruktūrą. Tęsiant šiuos dalykus daugės žmonių, norinčių įgyvendinti savo idėjas bei kurti Anykščiuose verslą. Kursis darbo vietos – Anykščiai neištuštės. Deivido manymu, mieste nieko daugiau ir netrūksta, o jei darbo vietų atsirastų dar daugiau, būtų „super”.
Pokalbis: https://youtu.be/QbMLVZAlNVY


„Bitelės ūkis”: šiame mieste nieko netrūksta

Pokalbyje su prekės ženklo „Bitelės ūkis” puoselėtojomis Ugne Morkūniene, Indre Takačiauskiene ir Dovile Pravilioniene išryškėja mintis: „Šiais laikais viskas įmanoma ir ranka pasiekiama.“ Atsiranda nemažai žmonių, kurie dirba didmiestyje, bet gyvena Anykščiuose. Juk šiame mieste nieko netrūksta: čia – ir sveikatingumo takai, vakare yra, kur išeiti, kultūrinis gyvenimas – aukštumoje, o vaikams augti Anykščiuose – išvis fantastika.
Pokalbis: https://youtu.be/LCQeSrW3YGo


„Mandri puodai“:

Vienas gastrobaro „Mandri puodai“ įkūrėjų Lukas Biliūnas Vilniuje dirbo restorane virėju. Čia daug energijos reikalavo ilgos pamainos.
– Vaikai atsirado, pavargau dirbti ne sau, – pasakoja L. Biliūnas.
Lukas su žmona nusprendė kraustytis į Anykščius ir čia pradėti savo verslą. Pašnekovas teigia, kad dabar jie turi viską, ko jiems trūko, ir gali siekti dar daugiau.


Bendruomenės informacijos sklaidai – naujas oro gūsis

Šios tinklalaidės sumanytoja – Pasaulio anykštėnų bendrijos veiklų kuratorė Simona Ševčenkaitė, subūrusi jauną komandą, siekia į bendruomenės informacijos sklaidą įnešti šviežaus oro gurkšnį.
Laidos „Labas, aš – Anykščiuos“ pokalbius veda anykštėnė, Vilniaus universiteto Kultūros istorijos ir antropologijos studentė Simona Valonytė. Už garso kokybę ir įrašus atsakingas garso režisierius, psichologijos entuziastas ir gastrobaro „Mandri puodai“ virtuvės darbuotojas Rimantas Juodelis.
Jauna komanda ketina inicijuoti aktualius, šiuolaikiškus ir svarbius pokalbius apie Anykščius ir čia gyvenančius žmones.


Paulius Briedis