Giedrė ir Erikas Leitonai: „Anykščiai – jau mūsų namai“

Kažin ar Anykščiuose yra žmogus, nežinantis, kur yra restoranas „5 taškai”. Jos savininkai iš Vilniaus persikėlę čia gyventi Erikas Leitonas ir Giedrė Leitonė – Anykščių naujakuriai buvo prieš penkerius metus. Jų restoranas sėkmingas – nieko nebepridursi. Bet dabar visuomenės dėmesį jie atkreipė nauju dalyku: pačių administruojama feisbuko grupe Anykščių naujakurių bendruomenė.


Kas prekiauja naminiais kiaušiniais?

– Kaip susiformavo poreikis tokios grupės? – teiravomės Eriko Leitono.
– Anykščiuose daugėja naujakurių. Feisbuko idėją pakurstė ir pas mus papietauti apsilankiusi porelė. Pasirodo, jie šiuo metu – Anykščių naujakuriai. Manęs jie pradėjo klausinėti įvairiausių dalykėlių: kur nusipirkti tą, kur įsigyti aną. Pavyzdžiui, kas prekiauja naminiais kiaušiniais, kas parduoda malkų. Po šio susitikimo ir nusprendžiau įkurti bendruomenę, kur galėtų visi susiburti ir apie tai kalbėtis, padėti vieni kitiems atrasti save Anykščiuose, – sakė E. Leitonas.


Viskas labai paprasta

Anot restorano vadovės Giedrės Leitonės, į Anykščius jie atvyko čia neturėdami visai jokių pažįstamų, bet viskas klostėsi labai sėkmingai: ir surasta puiki vietą restoranui, ir nusipirkti namai. Kaip ji sakė, atrodo, pats likimas jiems padėjo, o ir žmonės buvo geri: konsultavo Savivaldybė, Turizmo ir verslo informacijos centras prisidėjo informacija ir projektais.
– Mes ir patys labai atviri, ėjome atvira širdimi, darėme tai, ką mokame geriausiai, ir mums sekėsi. Erikas moka gaminti skaniai, o aš kuriu grožį. Žmonės tai tiesiog pajautė – viskas labai paprasta. O šiandien patys norime dalintis naujakuriams naudinga informacija, – sakė G. Leitonė.


Ar visuomeniški esame?

– Ar Giedrė ir Erikas Leitonai visuomeniški žmonės?
– Manau, taip. Jau septyneri metai mes – Antazavės vaikų globos namų geros valios ambasadoriai. Esame už tai įvertinti ir apdovanojimu. Prieš Kalėdas rinkome lėšas VšĮ „Anykščių jausmų ratas“. Simboliškų dovanų nuvežėme kiekvienai moteriai, kiekvienam vaikui. Norėjome pradžiuginti žmones, kurie stokoja. Dalyvauju Anykščių rajono savivaldybės Turizmo komisijos darbe. Skiriu savo laiko idėjoms siūlyti, generuoti. Mūsų visuomeniškumas ir pasireiškia bendravimu. Bet labai svarbu ir informacijos sklaida, kad kuo daugiau naudos gautų kuo daugiau žmonių, – sakė G. Leitonė.
– Ar anykštėnai visuomeniški?
– Aš manau, kad anykštėnai pasižymi tokiais žmonėmis arba į čia yra trauka labai kūrybingų žmonių. Vietiniai, kiek man teko pažinti, yra uždari žmonės.


Anykščiai – mūsų namai

– Šiuo metu feisbuke Anykščių naujakurių bendruomenė – apie 30 narių. Ar bent kiek jų pažįstate?
– Pažįstu visus. Tai yra kokių 4–5 metų atvykėliai. Apie 70 proc. jų yra atsikandę verslų, ieškantys ramaus užutėkio, gamtos. Labai tikiuosi, kad vasarą galėsime surengti gyvą susitikimą, suorganizuoti kokį barbekiu,
Giedrė ir Erikas Leitonai sakė patys nebesijaučia naujakuriais.
– Vietiniais gal dar negalėtume vadintis. Bet Anykščiai – jau mūsų namai, – sakė E. Leitonas.

Rita Briedienė