Šveicarai Stiivas ir Karina Bolligeriai perkirpo poilsio namų „Palaima“ įkurtuvių juostelę

Gegužės 1 d. Anykščių rajono Mačionių kaime, prie Rubikių ežero, duris atvėrė šveicarų Stiivo ir Karinos Bolligerių poilsio namai „Palaima“. Su Stiivu ir Karina kalbėjome praėjusių metų lapkritį: poilsiavietės statybos jau buvo įsibėgėjusios. Trumpai juos pakalbinome ir šįkart.


– Papasakokite, kaip šiuo metu jaučiatės? Kas šio atidarymo metu dedasi jūsų galvose ir širdyse?

Karina: Labai sunku pasakyti. Ilgai šio viešbučio viziją nešiojome savo galvose, svajojome apie akimirką, kai atversime jo duris lankytojams. Visa tai tapo tikrove. Pirmą kartą aplink šią vietą šurmuliuoja nepažįstami žmonės. Dar sunku sugrįžti į realybę ir suprasti, kas įvyko.

Stiivas: Buvo labai nelengva apsispręsti, kada atsidaryti. Nuolat neapleido jausmas, kad dar ne viskas iki galo paruošta, neužbaigti maži viešbučio įrengimo darbai. Be to, pandeminė situacija nuolat diktavo savo taisykles. Jei į šią vietą būtum atvykęs prieš savaitę, būtum radęs dar didelę netvarką, neužbaigtus remonto darbus.
Ir nusprendėm nustoti dvejoti –  gegužės 1 dieną skelbti atidarymą. Tada jau – kaip bus, taip. Tai mums padėjo susitelkti, atlikti užsilikusius darbelius ir paprasčiausiai leisti pradėti gyvuoti ilgai mūsų statytai svajonei.

Karina: Be galo džiaugiamės vietiniais darbuotojais, kuriuos pavyko rasti. Didžioji jų dalis – anykštėnai. Jie dirba taip, tarsi atidarytų savo verslą. Visą savaitę kartu kūrėme restorano meniu, šefai mums vis nešė ragauti savo gaminimo proceso bandymus. Turint tokį kolektyvo palaikymą kur kas drąsiau, esame dėkingi visiems, kurie prisidėjo prie to, kad viešbutis atsirastų. Šiame krašte sutikome daugybę gerų žmonių, kurių dėka ši svajonė tapo realybe.


– Ar jau turite viešbučio kambarių rezervacijų?

Stiivas: Taip, jau yra keletas Šveicarijos šeimų, kurios norėtų atvykti kitą savaitę. Tačiau neaišku, ar jiems pavyks įveikti karantino reikalavimus.
Karina: Mes dar nepradėjome intensyviai reklamuotis. Internetinį puslapį artimiausiu metu dar tik paleisime. Besitęsiant pandemijai nusprendėme neskubėti, judėti po truputį.

Stiivas: Labai nepergyvename, džiaugiamės prasidėjusiu nauju etapu. Mūsų atvykimą į Lietuvą mes vertiname kaip didelį šeimos nuotykį, tad šis renginys – jo antros dalies pradžia.

– Sėkmės jums ir gero antros dalies tęsinio!


Paulius Briedis
Pauliaus Briedžio ir Emilijos Briedytės nuotraukos