Poilsiavietė „Kupiškėnų starkėnas“ – žvejams, pamilusiems Kupiškio marias

„Kupiškėnų starkėnas“ nespėjo įsibėgėti, kai veiklą sustabdė koronavirusas. Kaip temainfo.lt sakė šios poilsiavietė savininkas Evaldas Varnauskas, verslas pradėtas labai ne laiku.


Ant marių kranto – „Kupiškėnų starkėnas“

Vasarą bus du metai, kai Palėvenėlės kaime, išsidriekusiame palei Kupiškio marias, Zitos ir Evaldo Varnauskų šeima pradėjo kaimo turizmo verslą – įrengė poilsiavietę „Kupiškėnų starkėnas“. Ir tai bene vienas labiausiai reikalingų verslų reprezentuoti Kupiškiui.
Jau daug metų kupiškėnai giriasi, kad Kupiškio marias pamėgo visos Lietuvos žvejai: važiuoja jie čia ir žiemą, ir vasarą. Vis dėlto dideliu nepatogumu buvo tai, kad iš toliau atvykę žvejai neturi kur pernakvoti. „Kupiškėnų starkėnas“ ir užėmė tą nišą, kuri nežinia kodėl visą laiką buvo tuščia.


Žiemos palapine nepasinaudota

Šiemet ant marių ledo bolavo žvejų palapinė – neįprastas vaizdas – amerikietiška žvejyba. Tai tokie nedidukai „transformeriai“ – sukonstruojami, pastatomi. Šią žiemą palapine taip ir nepasinaudota.
– Ir žiema gera buvo, ir niekas nevažiavo. Uždaryta viskas buvo… – sakė E. Varnauskas ir prisipažino, jog net kalbėti apie tai sunku.
– „Kupiškėno starkėną“ įkūrėme žmonos mamos sodyboje, prie pat marių. Dešimt metų dirbau Anglijoje. Prieš dvejus metus grįžtant iš emigracijos jau viskas buvo apsvarstyta: žinojau, kad šalies žvejai, pamilę Kupiškio marias, neturi nakvynės vietų. Sukaupti pinigai ir buvo investuoti į „Kupiškėnų starkėną, bet verslą padėjome labai blogu laiku, – sakė E. Varnauskas.


Pernakvojo žvejas ir – namo

Vos tik startavus „Kupiškėnų starkėnui“ prasidėjo koronaviruso epidemija, kelis mėnesius padirbta – ir vėl korona. Kaip sakė E. Varnauskas, sunku bus, jei dar ir vasara nenudžiugins.
Anot E. Varnausko, viskas taip ir buvo suplanuota: trys mažučiai dviviečiai nameliai – dvi lovos, staliukas, kėdės, dušas, tualetas. Pernakvojai naktį ar dvi ir – namo.
Yra didesnis namelis su kiemelio pavėsine. Kainos nedidelės – parai 15–20 Eur vienam žmogui.
Namelius E. Varnauskas susirinko pats: jie atkeliauja jau pagaminti. Kupiškio rajono vietos veiklos grupei parengtas projektas buvo puiki galimybė pasistatyti dar du namelius – bus penki.
Rugpjūtį planuojama baigti lietuvišką, akmenimis kaitinamą pirtį. Pastatyti du kubilai – dabar jų jau trys. Neseniai įmonė įsigijo pramoginį katerį. Kai tik leis orai, jis bus nuleistas į vandenį.
Nameliu tarnaus ir žiemos palapinė „transformeris“.


Vietos, kur geriausiai kimba
E. Varnauskas – aistringas žvejys. Atvykusiesiems jis ne tik marias aprodys, suteiks galimybę pasigėrėti jaukiais jos paplūdimiais, gražiausiais užutėkiais, bet – laužydamas visus žūklės principus, parodys vietas, kur kimba geriausiai.
Dabar atrodo, kad ir nėra geresnės vietos prie marių apsigyventi žvejams, atvykstantiems į Kupiškį starkių, kaip „Kupiškėnų starkėne“.


Rita Briedienė
Edgaro Kunigonio nuotraukos