Pamokos be skambučių, bet džiaugsmas didelis: anykštėnai pradinukai grįžta į mokyklas


Šiandien Anykščių rajono 1–4 klasių mokiniai grįžo į mokyklas.


Grįžta visų mokyklų pradinukai

Kaip temainfo.lt sakė Anykščių rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Jurgita Banienė, nuo šiandien visų Anykščių rajono mokyklų – Anykščių Antano Baranausko pagrindinės, Antano Vienuolio ir Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto progimnazijų, Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro, Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos ir jos Viešintų daugiafunkcio centro – pradinukai grįžta į mokyklas.


Miesto vaikai mokysis mišriu grafiku

Remiantis Vyriausybės nurodymais, sudarytas mokymosi grafikas: nuo kovo 22 d. iki 26 d. A. Baranausko pagrindinės mokyklos pirmokai ir antrokai mokysis kontaktiniu būdu, trečiokai ir ketvirtokai – nuotoliniu, o nuo kovo 29 d. iki balandžio 2 d. –atvirkščiai.
A. Vienuolio progimnazijoje kontaktiniu būdu iš pradžių mokslą pradės pirmokai ir ketvirtokai, o po savaitės – antrokai ir trečiokai. Taip yra miesto mokyklose.


Kaimo mokyklos sukvietė visus pradinukus

– Rajono mokyklų pastatai yra dideli, todėl nesunku sureguliuoti srautus, be to, čia ir mokinių skaičius nėra didelis: visi 1–4 klasių mokiniai mokysis kontaktiniu būdu, – sakė Savivaldybės švietimo skyriaus vedėja J. Banienė.
Iš viso į mokyklas grįžta 587 Anykščių rajono pradinukai. Mokytojų grįš tiek, kiek yra klasių komplektų. Darbą pradeda ir pradinukus mokantys atskirų dalykų specialistai – anglų kalbos, etikos, kūno kultūros mokytojai, – sakė vedėja J. Banienė.


Tarsi Rugsėjo 1-ąją

Anot Troškūnų K. Inčiūros gimnazijos direktorės Aušros Sapkauskienės, į mokyklą grįžo 58 pradinukai (neatėjo penki) ir penki gimnazijos Viešintų daugiafunkcio centro mokinukai (nebuvo vieno).
– Vaikai labai patenkinti grįžo į mokyklą. Kai kurie – tarsi Rugsėjo 1-ąją – atėjo nešini gėlių puokštėmis. Neramu tik mums, mokytojams. Tikimės, kad viskas vyks saugiai ir sklandžiai, – temainfo.lt sakė direktorė A. Sapkauskienė.

Pamokos vyko be skambučių, netrikdant susiplanuotos srautų rimties.
Į mokyklas pradinukai gali grįžti 45 savivaldybėse.


Rita Briedienė
Manto Bartulio nuotraukos