Pagaliau baigtas šešių butų namas Kupiškio Šimtmečio gatvėje

Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija patvirtino Kupiškio Šimtmečio gatvėje baigtą rengti šešių butų namą. Butai dar nepaskirstyti, bet jau netrukus jie bus pradėti dalinti.


Net aplinka kuria įspūdį
2016-ųjų pradžioje rajono Savivaldybės taryba palaimino šešių butų namo statybą Kupiškio centre. Nesklandumų buvo: teko keisti rangovą – darbai užtruko. Ir štai po šį būstą įdomu vaikščioti kaip po muziejų.
Žurnalistų prašymu, naują statinį aprodė Kupiškio rajono savivaldybės administracijos infrastruktūros skyriaus vedėjas Mažvydas Šalkauskas.
Namas jau vien savo aplinka kuria įspūdį: jauki ir moderni vaikų žaidimo aikštelė, gražūs suolai, išasfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė…


Tarp jų – ir Kupiškis
Socialiniame name įrengti penki vieno kambario butai ir vienas – dviejų kambarių.
Pirmo aukšto visi trys skirti neįgaliesiems. Vieno kambario butai – nuo 28 iki 36 kv. metrų dydžio, dviejų kambarių – apie 48 kv. metrų. Bendras pastato plotas 245 kv. m., jo vertė siekia per 300 tūkst. eurų.


Atitinka šiandienos madą
Kaip sakė skyriaus vedėjas M. Šalkaiskas, butų išplanavimas atitinka šiandienos madą: vienoje erdvėje – virtuvė ir kambarys.
Visų butų virtuvėse – pakabinamos ir pastatomos spintelės. Jos ir kompaktiškos, ir erdvios. Kiekviename bute – elektrinė viryklė.
Namas rūsio neturi, bet – vienur didesni, kitur mažesni – visuose butuose įrengti sandėliukai. Yra nišos kabykloms.
Jaukumą kuria pastelinės spalvos, plačios staktos, erdvūs langai.


Neįgaliesiems pritaikyti
Buto vonios ir tualeto kambariai subendrinti. Pirmo aukšto gyventojai naudosis dušais, jie atviri, be jokių pertvarų. Prie sienos pritvirtintas atlenkiamas suolelis. Visose reikiamose vietose yra ranktūriai. Šios patalpos erdvios. Į jas galima patekti ir neįgaliojo vežimėliu.
Antro aukšto gyventojai naudosis vonia.


Patrauklus modernumas
Kambariuose pakabinti LED šviestuvai, įrengti nedidukai kondicionieriai, dūmų detektoriai, yra interneto prieiga.
Šildymas reguliuojamas. Būstas šiltas, nors šiuo metu radiatorių sklendės beveik užsuktos. Būstas apšiltintas, atitinka energetinę A klasę. Šilumos, karšto ir šalto vandens skaitliukai nejaukia bendro vaizdo – jų skydinės įrengtos bendruose koridoriuose.


Taikytas prie kitų namų
Antro aukšto butai turi palėpės elementų: nuožulnios lubos, palei jas – gegnių fragmentai. Kaip sakė M. Šalkauskas, namo projektas derintas prie nedidukų kitų gatvės namų.
Ir pagal visus reikalavimus, ir neįgalių žmonių patogumui įrengtas pandusas.
Į pirmo aukšto butus įėjimas padarytas nuo gatvės pusės, o antro aukšto gyventojams yra atskiras įėjimas. Namą administruos UAB „Kupiškio komunalininkas“: prižiūrės šiluminės trasos ir vandens įvadus. Techninės patalpos įrengtos pirmame aukšte.


Laukiantiesiems eilėje
Butai dar nėra paskirstyti. Visi jie atiteks eilėje jų laukiantiems kupiškėnams.
Socialinį būstą statė kupiškėnų UAB „Rinota“.
2014–2020 metų Socialinio būsto fondo plėtrai iš ES struktūrinių fondų skirta beveik 50 mln. eurų. Šia parama jau pasinaudojo 25 savivaldybės. Tarp jų – ir Kupiškis.


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotraukos