Netoli Kupiškio marių pradedamas kurti „Kupolų slėnis“

Asociatyvi nuotr.


Kupiškėnų Kristinos ir Tomo Stanių verslo pobūdį išduoda pats pavadinimas – stovyklavietė „Kupolų slėnis”. O vis tiek labai įdomu, kas čia bus.


Kol kas planuojami du kupolai

Šią savaitę pradėtas lyginti ir niveliuoti apie 1,5 ha žemės sklypas beveik pačiame Kupiškio marių gale: čia ir kursis stovyklavietė „Kupolų slėnis”.
Kaip sakė šio sklypo savininkas Tomas Stanys, pradžiai planuojami du kupolai šešių metrų skersmens. Gaminami jie Lietuvoje, bus atvežti į vietą ir surinkti.
Kupolas sumontuotas iš trikampių konstrukcijų, aptrauktų stiklo skaidrumo tentu, apsaugančiu nuo ultravioletinių spindulių, lietaus ir vėjo – saugu lyg būste.


Žavėjo ir bibliotekininkų kupolas

– Šiuo metu kupolai – ant bangos. Jie vertinami ir reklamuojami dėl kelių savybių: atrodo nedideli, bet yra erdvūs, daug šviesos, sukuria jaukumą. Patys aplankėme keletą kupolų ir būti juose labai patiko. Beje, gerą įspūdį padarė ir Kupiškio viešosios bibliotekos bene dvi vasaras Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje stovėjęs kupolas, – sakė verslininkas T. Stanys.
Kupiškio rajone dar yra vienas žavintis kupolas – iš trikampių sumontuotas šiltnamis šalia Noriūnų.


Čia žmonės mėgausis pasyviu poilsiu

„Kupolų slėnyje” žmogus turės galimybę pasimėgauti ramybe, pasyviu poilsiu, jaukioje aplinkoje pabendrauti, naktį gėrėtis žvaigždėmis, miegoti perregimoje aplinkoje.
Šiemet vyks paruošiamieji darbai: išlyginti plotai bus apsėti veja, planuojama statyti pirtį, kubilą, bus įrengtos aikštelės kupolams, pastatyti patys kupolai.
Stovyklavietė „Kupolų slėnis” pakvies 2022-ųjų sezonui.


temainfo.lt