Kupiškio mariose skendusįjį išgelbėjo Aidas Rudinskas ir Dainius Palčiauskas

temainfo.lt pavyko sužinoti, kaip Kupiškio marių viduryje iš valties iškritusiam vyrui pavyko pasiekti krantą.


Pamatė skęstantįjį

temainfo.lt skaitytojas sakė, jog derėtų pakalbinti kupiškėną verslininką, UAB „Velseka“ direktorių Aidą Rudinską arba jo būsimą žentą Dainių Palčiauską: tai jie gegužės 2 d. iš savo pamario sodybos Drulėnų kaime pamatė marių viduryje skęstantį vyrą ir jį išgelbėjo.
A. Rudinskas ne iš karto sutiko kalbėti apie šį įvykį, klausė:
– Gal jau nebeturite apie ką rašyti?


Iš visų jėgų

Žodis po žodžio, sakinys po sakinio susidėliojo istorija.
A. Rudinskas ir D. Palčiauskas buvo prie marių, kai išgirdo pagalbos šauksmą.
– Balsas buvo duslus, žemas: pamanėme, kad skęsta senyvo amžiaus žmogus. Iki jo – keli šimtai metrų. Mano šeimos sodyba – čia pat. Puolėme iš garažo traukti motorinę valtį. Žmonai šūktelėjau kviesti tarnybas… – pasakojo kupiškėnas.
Po žiemos nejudintos valties variklis neužsivedė. Filmuose taip būna… Vyrai įstūmė valtį į marias: irklus į rankas paėmė A. Rudinskas.
– Irklavau iš visų jėgų: žinau, koks šaltas šiuo metu vanduo – žmogus neišbus jame ilgai. Jutau, kaip mane užvaldo įtampa. Ką darysim, jei žmogus panirs po vandeniu? Ar sugebėsim jam padėti? – pasakojo jis.


Apjuosė virve ir tempė

Vyrai spėjo. Visgi pagalbos sulaukusiojo nebepavyko įsikelti į valtį; nebesugebėjo jis laikytis ir valties krašto.
– Mes jį apjuosėme virve, Dainius laikė jį už rankos. Nustebau: tai buvo jaunas, apie 30 metų žmogus. Apsisukau ir „pumpavau“ į krantą. Skaičiavau: vyras vandenyje prabuvo apie 15 min. Vėl skubėjau kaip įmanydamas. Ant kranto jau laukė du skendusiojo bičiuliai. Vienam liepiau rengtis, duoti draugui sausus rūbus. Perrengėme jį, visą sustirusį. Įtampa atslūgo ir, nepatikėsit, staiga aš apsiverkiau, – šyptelėjo A. Rudinskas. Netrukus pasirodė gelbėtojai, Greitosios medicinos pagalbos automobilis. Vyras atsisakė važiuoti į ligoninę…


Užmigta valtyje

Tądien privačios sodybos pavėsinėje, beveik ant marių kranto, poilsiavo kompanija. Susirinkusieji, ko gero, nevartojo alkoholio, nepažeidė karantino taisyklių nebūti daugiau nei dviejų žmonių kompanijoje ir per arti vienas kito – juos aplankė du policijos pareigūnai, bet kompanija neišsiskirstė.
Kaip teigė temainfo.lt skaitytojas, iš valties iškritęs vyras buvo iš tos pačios kompanijos. Jis, sumanęs „prasiblaškyti“, sėdo į valtį ir išplaukė. Jaukiai valtyje įsitaisęs vyras užmigo. Jei ne A. Rudinskas ir D. Palčiauskas, kažin ar nebūtų prireikę narų pagalbos…


Rita Briedienė
temainfo.lt asociatyvi nuotr.