Kupiškėno avangardą šalia Račiupio upelio supranta ne visi

Nuotrauka fiksuoja Kupiškyje, šalia Račiupio upelio, nugriuvusį namą. Statinio liekanos – privačioje valdoje, priklausančioje verslininkui J. B.

Ne kiekvienam suprasti
Vaizdas nėra gražus. Kažin ar kas nors pasakytų kitaip.
– O kas turi teisę man aiškinti, kaip tvarkytis savo valdose? Tai avangardas, ir ne kiekvienam jį suprasti, – temainfo.lt sakė verslininkas.


Ne mūsų reikalas
Kaip sakė Kupiškio aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Vita Stančikienė, tiesiogiai upelio statinio liekanos neteršia, tačiau aplinkai pavojų kelia nuodingo šiferio lakštų duženos: jos dulka, po lietaus plaunamos į gruntą, tikėtina, jog patenka į Račiupį.
Kada verslininkas planuoja bent šiferį sutvarkyti?
 – Ne jūsų reikalas, – sakė jis.


Jei kasdien – po plytą
Kupiškio rajono savivaldybės teisės skyriaus vyresnioji specialistė Oksana Totorienė temainfo.lt teigė, jog ši vieta Savivaldybei žinoma. Jau pernai Teisės skyriaus specialistai kreipėsi į verslininką J. B. ir prašė susitvarkyti teritoriją.
– Per tiek laiko kasdien – po plytą, ir jau būčiau išnešiojusi viską, – sakė vyresnioji specialistė O. Totorienė.


Meno nedarko
Bet verslininkas savo meno nedarko. Ir nė neketina darkyti, nors – remiantis Kupiškio rajono savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklėmis – jis jau turėtų būti gavęs raginimą tai padaryti per ateinančias kelias savaites. J. B. turi ir kitą priežastį palikti viską taip, kaip yra. Anot jo, sklypą fotografuoja, siunčia tikrintojus, aktų ir straipsnių rašinėtojus dėl to, kad žmonės jam pavydi šio sklypo.
Ir avangardo, žinoma.


Grąžino 13 tūkst. litų
– Ar jūs – tas pats žmogus, kaip rašo „Anykšta“, prieš gerą dešimtmetį velionio švarke radęs daugiau kaip 13 tūkst. litų ir juos grąžinęs velionio artimiesiems?
– Dar kartą klausiu: koks jūsų reikalas? Rasčiau ir vėl atiduočiau, – sakė J. B.
Štai toks ypatingas šio verslininko charakteris, ir nepanašu, kad staiga jis imtų ir avangardą pakeistų į peizažą.


Rita Briedienė
temainfo.lt skaitytojo nuotr.