Koncerte „Nepriklausomybės laikas“ – kupiškėnų veidai ir vardai

LRT šventinis koncertas, skirtas Kovo 11-ajai, kupiškėnams buvo ypatingas.


Gražu, jautru ir neįprasta

Ketvirtadienį per LRT iš Seimo rūmų buvo transliuojamas koncerto „Nepriklausomybės laikas“, skirto Kovo 11-osios 31-osioms metinėms, vaizdo įrašas. Gražu, jautru ir neįprasta buvo matyti ir klausytis solistų ir grupių, įfilmuotų Kazio Morkūno vitražo „Šventė“ galerijoje, Kovo 11-osios aktų salėje.


Dainomis ir Kovo 11-osios įvykiais

Koncertas žiūrovą vedė tarsi dviem paralelėmis – 1990-ųjų kovo 11-osios įvykiais ir dainomis. Koncertavo Rūta Ščiogolevaitė, Neda Malūnavičiūtė, Karina Krysko, Jeronimas Milius, Bjelle, Justinas Lapatinskas, Lina Rastokaitė, Petras Vyšniauskas, grupė „Il Senso“ ir kiti; prisiminimais buvo grįžtama į Kovo 11-osios įvykį


„Už“, – ištarė ir kupiškėnas Leonas Apšega

Istoriniais kadrais buvo sugrįžta į 1990-ųjų vakarą, kai 124 keturi Lietuvos vyrai ir moterys vardiniu balsavimu pasisakė už laisvą Lietuvą. Abėcėlės tvarka buvo skaitomos pavardės, Aukščiausiosios tarybos nariai stojosi ir išsakė savo valią.
– Kiekviena garsiai perskaityta pavardė skamba kaip manifestas, kiekvienas „Už“ skamba kaip varpo dūžis“, – kalbėjo koncerto vedėjas Giedrius Masalskis.
– Už, – ištarė ir kupiškėnas, Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Leonas Apšega.
Pasisakiusiųjų „Prieš“ nebuvo; susilaikė šeši.

Leonas Apšega


Giesmėje – kupiškietės Miglės Pivoriūnaitės balsas

Kai balsavimas buvo baigtas, Akto signatarai atsistojo, užgiedojo tautišką giesmę. Į ją įsiliejo kupiškietės Miglės Pivoriūnaitės balsas. Pritariant violončelininkui Justui Kulikauskui ji, tarsi pati nusikėlusi į 1990-uosius, tarsi kartu su Akto signatarais Kovo 11-osios aktų salėje giedojo Lietuvos himną.
Tomis akimirkomis, ko gero, ne vienas kupiškėnas pasijuto ypatingai.

Miglė Pivoriūnaitė


Koncerto įrašas: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000143948


Rita Briedienė
LRT koncerto „Nepriklausomybės laikas“ kadrai