Iš Kupiškio kilusi dailininkė Eglė Ridikaitė – tarp apdovanotųjų Nacionaline kultūros ir meno premija

lrkm.lrv.lt nuotr.


Šiandien, gruodžio 7 d., paskelbti 2020 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai. Tarp jų – iš Kupiškio kilusi dailininkė Eglė Ridikaitė.

Iš 12 kandidatų premijos paskirtos šešiems . Kaip skelbia kultūros ministerija, jas pelnė rašytojas Saulius Tomas Kondrotas – už pasaulį be ribų literatūroje, kino operatorius Jonas Vitoldas Tomaševičius – už Lietuvos kino vaizdo poetikos aukštumas, aktorė Regina Šaltenytė – už nuosekliai puoselėtą vaidybos meno meistrystę, muzikologė Rūta Stanevičiūtė – už muzikos kultūros modernėjimo viziją ir kritinės minties atvirumą, architektas Gintaras Balčytis – už miestui ir žmogui atvirą architektūrą ir dailininkė Eglė Ridikaitė – už kultūros paveldo aktualizavimą šiuolaikinėje tapyboje.

Komisijos nariai – architektas Audrius Ambrasas, aktorius Vladas Bagdonas, filosofas Jonas Dagys, kompozitorius Giedrius Kuprevičius, muzikologė Jūratė Katinaitė, rašytoja Danutė Kalinauskaitė, vizualaus meno kūrėjas Artūras Raila, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, literatūrologė Jūratė Sprindytė ir menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

Kaip rašo lrkm.lrv.lt, Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius septynerius metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą. Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

„Pasak laikinojo kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, šiuo sunkiu metu Nacionalinės kultūros ir meno premijos yra ne tik įvertinimas, bet kartu ir vilties žinia. „Tai vilties prošvaistė, kad kūryba, tvirtybė, kultūros žmonių kūrybingumas sugeba įveikti visas sudėtingas aplinkybes ir eiti toliau. Sveikindamas laureatus, jiems ir visiems Lietuvos kultūros žmonėms linkiu tvirtybės, sveikatos ir kūrybingumo“, – sakė M. Kvietkauskas“, – praneša lrkm.lrv.lt.


Parengė temainfo.lt