Eglės įžiebimo šventės karavanas: anykštėnai moka sužavėti

 


Anykščių eglė ir neįžiebta buvo labai graži. Surinkta iš šakų ji, lyg iš animacinio filmo iki pat grindinio dailiai pasiklojusi skaras, lūkuriavo šventės.

Anykščių eglei – rokiškėniškas karkasas
Anykščių eglei panaudotas Rokiškio verslo klubo iniciatyva ir lėšomis, UAB „Meteka“ sukurtas karkasas. Pirmą kartą eglės šerdimi jis tarnavo Kalėdų senelio rezidencijos įkurtuvėms Rokiškio krašto muziejaus dvaro kieme 2016 m. Tais metais rokiškėnai dailininkai išmoningai puošė jį Rokiškio bendrovės „Duguva“ virvėmis virvelėmis – tokios eglės dar niekas nebuvo matęs. Nuo tada Rokiškis ėmė garsėti Kalėdų rezidencija. Kitąmet karkasas buvo apipintas eglių girlianda, suformavusia langus, dailininkų pripildytus kalėdine išmone. O jau 2019-aisiais visus nustebino Rokiškio verslo klubo prezidento Irmanto Tarvydžio idėja – formuoti ant karkaso medinę, dievdirbio Liongino Šepkos motyvais įprasmintą Kalėdų medį. Šventei buvo kviečiamas režisierius Dalius Abaris, sukūręs šviesų ir muzikos teatrinę misteriją. Kalėdų rezidencija tapo pripažintu kultūros reiškiniu, verslo ir muziejininkų dėka davęs startą „Rokiškio – Lietuvos kultūros sostinės 2019“ renginiams.
O paskui ėmė dėliotis visokių nešventiškų dalykų, ir Kalėdų rezidencija iš Rokiškio persikėlė į Anykščius: 2019-aisiais rokiškėniškas karkasas buvo nuplukdytas į Šventosios upės vandenis…

Tokia Anykščiuose – pirmą kartą
Kaip temainfo.lt sakė „Anykščių komunalinio ūkio“ bendrovės direktorius Kazys Šapoka, šiemet Anykščių eglei vėl panaudotas tas pats karkasas. Jis tolygiai buvo padalintas metaliniais lynais, o prie jų tvirtintos eglių šakos. Šių surišta daug – nepasversi. Anot direktoriaus, keturios ketvirttonės priekabos eglės šakų buvo atvežta.– Tokia Kalėdų eglė Anykščiuose sukurta pirmą kartą, – sakė direktorius. Švieselių girlianda panaudota pernykščio įspūdžio eglės. Jos ir ilgis tas pats – 2 km 200 m. Rišo ir pynė eglę tik vyrai. Jie dabino ir mažąsias eglutes: per visus Anykščius jų išbarstyta per 200.

Reginys sustabdė laiką
Visą miestą aplankęs kalėdinis traukinukas ir scena, įrengta vilkiko priekaboje, sukvietė prie langų visus Anykščius. Važiavo šventė Jono Biliūno gatve, suko Ramybės mikrorajonu, pasiekė senamiestį, sustojo prie Anykščių koplyčios – Pasaulio anykštėnų menų centro. Šalia Anykščių kultūros centro karavanas atriedėjo apie 20 val. Trepsėjo arba išsiskirstė sušalusieji laukti. Nors niekas to daryti ir neprašė – renginys buvo transliuojamas internetu. Ar pavyks įspūdį perteikti kameromis, parodys rajono Savivaldybės žadami transliuoti reportažai.Bet tie, kas neiškentė, kas neklausė raginimų likti namuose, matė, kaip švieselės apjuosė eglę, padabino visą jos apačią, nulėkė į viršūnę, nusagstė spalvomis, karpomomis prožektorių žirklių.. Reginys sustabdė laiką: dar neįžiebta, dar tik bus uždegta, o jau pakerėjo įspūdžiu. Anykščiai vėl buvo saviti, šventiški – šis miestas moka sužavėti.

Anykščiai dėkingi už Kalėdų rezidenciją
O kai jau eglė įsižiebė, emocijos pagauti puolė visi prie Kalėdų senelio bent jo kailinius paliesti. Pernykštis ir jis, rokiškėnas Linas Pauliukas. Anot Anykščių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjos Audronės Pajarskienės, nebe rokiškėnas L. Pauliukas: jis jau gyvena ir dirba Anykščiuose. Nuostabūs jo kailiniai, vaikų nuglostyti, beje, dovanoti irgi Rokiškio verslo klubo.
Anot kultūros skyriaus vedėjos A. Pajarskienės, Anykščiai ir už pernykštę, ir už šių metų žiemos šventes dėkingi Rokiško verslo klubui. O labai labai – už Kalėdų rezidencijos idėją. Karantinas šiek tiek jaukia planus. Bet tie, kas jau spėjo anykštėnišką Kalėdų rezidenciją dvarelyje pamatyti, nebepamirš niekada.


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotraukos