RRW3yH-CU04

Senelį rado prie eglės
Kupiškėnų Eglės įžiebimo šventės idėja – nykštukė virtualiai ieško Kalėdų senelio. Ieško nesinaudodama jokiais burtais. Mažais žingsneliais aptrepsi ji Kultūros centro prieigas, Antano Purėjo gatvės apšviesto 14-ojo namo kiemą, „Tau”, prekybos tinklo parduotuvės laiptus, Autobusų stotį – tarsi tai būtų Kalėdų senio takeliai, keleliai, – pasėdi ant gražiai apšviesto Kupiškio jaunimo centro suolo… Idėjos dalis, matyt, dar buvo ir ta, kad kupiškėnai pamatytų įstaigas, kurios pasipuošė Kalėdoms.
Ir – netikėtumas! – Kalėdų senelį nykštukė randa Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, prie eglės. Gal, vis dėlto, senelis ir klaidžiojo: Kupiškis bene paskutinis šalyje įžiebė savo eglę. Net tą pačią dieną nebuvo žinoma nei virtualaus, nei realaus šventės pradžios laiko. Kaip patys kupiškėnai sako, ir gerai – iki pat Trijų karalių neatsibos eglė.

Gal ir COVID saldainukų nebus
– Manęs laukia dar daug vaikučių! – trumpai pabuvęs, pažadėjęs, kad stebuklų tikrai bus, atsisveikino senelis.
Net virtualioje šventėje saldainių jis nedalino, pats kažką paėmė nuo grindinio ir įsidėjo į maišą. Realiai irgi nedalino saldainių kaip anksčiau: sėdo į Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro automobilį, išpuoštą lempučių girliandomis, ir išvažiavo pas vaikučius. Jam signalizavo, pypsėjo visi važiavusieji į vieną ar kitą pusę.
Nėra atskirų „parėdymų“ – gali ar negali Kalėdų senelis lankyti vaikučius. Bet realiai nei jis, nei nykštukė nedėvėjo kaukių. Reikia tikėtis, kad ir COVID saldainukų irgi nebus.

Nuotolinių Kalėdų proga
Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas susirinkusiuosius realiai ir nuotoliniu būdu šventės renginį žiūrėjusiuosius pasveikino nuotolinių Kalėdų ir (ko gero) nuotolinių Naujų metų proga. Jis žadėjo, o gal svajono:
– Pasitrauks tas virusas, ir vėl galėsime rinktis, visi drauge švęsti, bendrauti, būti!
Į tai atliepdamas vicemeras Algirdas Notkus pamojavo ranka.

Reklama

Atpažino Albertą Audicką
Apie 50 žmonių ir nekviesti susirinko į Eglės įžiebimo šventę. Visi kartu, paraginti mero, atbuline tvarka nuo penkių ėmė skaičiuoti iki vieno, ir eglė įsižiebė.
– Gražių švenčių, ū! – dar šūktelėjo nykštukė, ir viskas. Žmonės ėmė rinkti prie šašlykinėje užkurto laužo. Kažkodėl grįžo Kalėdų senelis ir leidosi atpažįstamas: jį vaidino Kultūros centro direktorės pavaduotojas ūkiui ir bendriesiems reikalams Albertas Audickas.
Lašnojo. Nuo eglės ir kitų apšvietimų aikštė buvo geltona – puošni, net prabangi, šventiška.


Rita Briedienė
Emilijos Briedytės nuotraukos