Trumpai: Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas lankėsi Kandrėnuose

Kaip praneša zum.lrv.lt, balandžio 16 d. Kupiškio rajono Kandrėnų kaimo Kristinos Kazlauskaitės ekologiškai auginamų mėsinių viščiukų ir vištų dedeklių ūkyje lankėsi žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.
K. Kazlauskaitė ūkininkauja kartu su broliais Ignu ir Stepu, jau 16 metų plėtoja augalininkystę: 800 ha plote ekologiškai augina dobilus, žirnius, kviečius, avižas, kanapes ir kitus augalus. Nuo praėjusių metų ūkis pirmas Lietuvoje ėmė auginti mėsinius viščiukus izoterminėse puspriekabėse.
Padėvėtose, jau nebetinkamose transportavimui puspriekabėse įrengiamas infraraudonųjų spindulių šildymas, apšvietimas, ventiliacija, lesyklos, girdymo sistemos. Čia viščiukai auga iki keturių savaičių. Nuo antro mėnesio jie iškeliauja į perstumiamus aptvarus lauke, o paaugę gyvena laisvėje.
„Anot K. Kazlauskaitės, ūkyje dirba visi jos ir brolių šeimų nariai – ir maži, ir dideli. Kai reikia, pavaduoja vienas kitą be jokių pykčių. Darbo ūkyje tiek, kad šeimos pajėgų nebepakanka, todėl samdo keletą ūkio darbuotojų“, – pasakoja zum.lrv.lt.

Parengė temainfo.lt
zum.lrv.lt nuotr.