Šiek tiek apie Jūžintų seniūnijos Žiūkeliškių poilsiavietę

Jūžintų mokyklos nuotr.


Viskas gerai, niekas nebenusiminęs

Kamajų Antano Strazdo gimnazijos Jūžintų skyriaus direktorė Loreta Grochauskienė, temainfo.lt paklausta, ar Jūžintų bendruomenė dar reiškia kokias nors pretenzijas dėl Žiūkeliškių poilsiavietės, sakė:
– Viskas gerai, niekas nebenusiminęs. Tik iš pradžių Jūžintų bendruomenė buvo labai nusiminusi, bet dabar viskas visiems gerai.
Kaip viskas prasidėjo staiga, taip ir nurimo staiga. Kas taip nuramino?


Poilsiaviete rūpinosi ir bendruomenė

Apie tai, kad Jūžintų mokyklos Žiūkeliškių vasarnamį perėmė Rokiškio rajono savivaldybės administracija, Dokumentų valdymo sistemoje direktorė L. Grochauskienė 2019-ųjų spalį pastebėjo pati. Kilo tikras sąmyšis.
Mokykla Žiūkeliškių vasarnamiu rūpinasi 14 metų. Visko čia būta: kai kurie nemokamai ilsėjosi, kai kas privačiai poilsiaviete naudojosi. Bet pradėjus mokyklai vadovauti L. Grochauskienei, viskas stojo į geras vėžias. Rokiškio kaimo VVG buvo parengtas ir įsavintas 83,2 tūkst. eurų vertės projektas „Mokyklos poilsiavietės pastatų rekonstrukcija ir apstatymas“. Poilsiavietėje dirbo kone visi jūžintiškiai. Maža to, seniūnijos kelios bendruomenės tais metais atsisakė savo sumanytų VVG projektų, kad tik būtų finansuota poilsiavietės rekonstrukcija. Verslininkai, ir tie, dirbo už dyką.


Pernai vasarą poilsiavietė buvo tuščia

Su niekuo nepasitarusi Savivaldybės administracija savo žinion perėmė poilsiavietę. Kaip rašo laisveaugti.lt, Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas apie šį faktą nebuvo informavęs ne tik Jūžintų mokyklos, bet net ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus. Tai rajono Savivaldybės tarybos posėdyje patvirtino skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis.
Pernai vasarą Žiūkeliškių poilsiavietė buvo tuščia, vaikai čia nebepoilsiavo.
Negreit Žiūkeliškių poilsiavietei atsirado prievaizdas. Žinia, jei ne rajono Tarybos opozicija, gal toks būtų atsiradęs greičiau… Poilsiaviete dabar rūpinasi Jūžintų seniūnija.


Be rajono Tarybos kalbėti negalima

– Žiūkeliškių stovyklavietė paimta iš mokyklos, ir beveik po metų perduota seniūnijai. Kaip sekasi tvarkytis Žiūkeliškėse? – teiravomės Jūžintų seniūnijos seniūno Vytauto Stakio.
– Panašiai kalbat: ji buvo perduota Rokiškio rajono administracijai, – teigė seniūnas.
Ir dar sakė, kad perdavimas vyko sklandžiai, draugiškai – viskas vyko vykusiai ir pavyko.
Ruošiasi dabar seniūnija sezono atidarymui: du didžiuliai pastatai, viešųjų pirkimų daug, įsigijimų daug, bet iki balandžio 30 d. posėdžio nieko spaudai nebuvo galima sakyti. Net tai, kada bus sezono atidarymas.
– Viskas išsispręs Tarybos posėdyje, – sakė seniūnas.
Ką lems Tarybos posėdis, po kurio jau bus galima kalbėti apie valdišką Žiūkeliškių poilsiavietę?
– Bus tvirtinamos kainos? Paslaugų kainos, – kaip kažinką pasakė seniūnas.
Ir dėl to negalima kalbėti apie Žiūkeliškių poilsiavietę?..
Negalima.


Paros kaina – 41,50 Eur mažiausiai

Kainos šiaip jau yra keistos: para vaikui ar nevyriausybinių organizacijų atstovui kainuos 40 Eur. Tai yra pastovi dalis. Kintama dalis – dar 1,5 Eur. Bet įdomiausia, kad atskirai kainuos patalynė (4,08 Eur), baidarės (0,4 Eur už 1 km).
Kažkas turėtų atsakyti į klausimą: gal tokia aukšta kaina dėl to, kad niekas nesugalvotų čia važiuoti? Tačiau dabar laukiama, kada Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas parengs ir patvirtins Žiūkeliškių poilsiavietės naudojimo tvarką.


Rita Briedienė