Rokiškio rajono ugniagesių savanorių draugija atgaivino kaminkrėčio profesiją

Labai sudomino rokiškėnų kaminkrėčių projektas. Ir kas gi šiais laikais galėtų kokybiškai atlikti tokią paslaugą?


Iki pat kamino nepaliečiant stogo

Rokiškio rajono ugniagesiai susibūrė į draugiją ir ėmėsi projektų. Kaip temainfo.lt sakė draugijos pirmininkas Tadas Matuliauskas, ugniagesiai žino, kokia opi problema – kaminų valymas.
– Daugelis žmonių visiškai tuo nesirūpina, kol dūmai nepradeda rūkti į vidų: tada jau patys bando lipti ant stogo, – temainfo.lt sakė T. Matuliauskas.
Rokiškio ugniagesiai parašė projektą, nusipirko priekabos tipo mobilų keltuvą ir keliasi iki pat kamino, stogo nė nepaliesdami. Jie žino, kaip turi atrodyti tvarkingas kaminas, tad rokiškėnai labai noriai naudojasi šios draugijos specialistų paslaugomis. Juolab projekto lėšomis įsigyta ir kaminų diagnostikos įranga.
– Ar draugija organizuoja susirinkimus, planuoja veiklą? – teiravomės T. Matuliausko.
– Mes – beveik visi gaisrininkai, susitinkam darbe. Mūsų veiklą labai kontroliuoja projektai – kad tik jiems laiko užtektų, – sakė draugijos pirmininkas.


Teikia nemažai paslaugų

Bene švenčiausias Rokiškio rajono ugniagesių savanorių draugijos darbas – atitiesintas pakrypęs Ragelių bažnytėlės kryžius. Bet gal ir negali sakyti švenčiausias: bokštelio gali prireikti ir iškelti žmones iš aukštų pastatų, nupjauti grėsmę keliančias medžio šakas, iškelti širšių spiečių iš sunkiai pasiekiamų vietų, nuplauti ir nuo apsamanojimo išgelbėti stogą…
Draugija nusipirko miltelinių bei angliarūgšties gesintuvų pildymo įrangą – rokiškėnams garantuota savalaikė gesintuvų pildymo ir patikros paslauga.
Teikiama ir gaisrų prevencinio švietimo paslaugą: draugija turi kompiuterį, projektorių su ekranu ir stovu.


Draugijos paslaugos nėra brangios

Jau du kartus rajono įmonių ir organizacijų darbuotojams buvo demonstruotas gesintuvų ir kitų pirminių gaisro gesinimo priemonių privalumas, žmonės supažindinti su gesintuvų panaudojimo galimybėmis. Surengti penki renginiai vaikų ir suaugusiųjų švietimui ir prevencinei veiklai priešgaisrine ir saugaus elgesio tema.
Priemonės įsigytos projekto rajono VVG „Rokiškio kaimo strategiją 2014–2020″ lėšomis.
Draugijos paslaugos nėra brangios, tam tikroms visuomenės grupėms – nemokamos.


Kai kurie nė netiki tokia paslauga

Rokiškio rajono ugniagesių savanorių draugija parašė projektą ir miesto VVG. Projekto vadovė Vaida Barauskienė temainfo.lt sakė, jog nuo kovo pabaigos rokiškėnus stebina nauja paslauga – pavėžėjimas.
– Žmonės kartais net netiki, kad kažkas nemokamai juos gali nuvežti į Panevėžio, Vilniaus Santariškių ligonines ar Kauno akių ligų kliniką. Maža to būtų, ligonį net lydi socialinis darbuotojas. Gegužės mėnesį beturime vos kelias laisvas dienas, – sakė V. Barauskienė.
Projekto lėšomis nuomojamas autobusiukas, įsteigtos dalinio etato keturios darbo vietos. O štai socialinei darbuotojai, informuojančiai apie socialines paslaugas, vietą geranoriškai suteikė Juozo Keliuočio viešoji biblioteka.


Kas galėjo pagalvoti!

Anot V. Barauskienės, tikimasi dar daugiau: gali būti, kad projektas „Socialinių paslaugų teikimas Rokiškio rajone“ bus tęstinis, o pavėžėjimo paslaugos daugiavaikėms šeimoms, neįgaliesiems, senyvo amžiaus ar socialinių grupių žmonėms bus teikiamos ir kitąmet.
Kas galėjo pagalvoti, kad šią paslaugą teiks Ugniagesių savanorių draugija!


Rita Briedienė