Šalta. Žvarbu. Karantinas. Rokiškio kultūros centras ragino žmones likti namuose ir eglės įžiebimo šventės renginius žiūrėti nuotoliniu būdu…

Vis dėlto rinkosi žmonės į Nepriklausomybės aikštę. Nebijodami stipraus vėjo vaikai dūko, šokinėjo per prožektorių spindulius, kai šie, perskrodę dangų, nusileisdavo ant žemės; jauni ir vyresni mobiliaisiais gaudė momentus, kai prožektoriai apšviesdavo eglę, ar kai buvo ji įžiebta labai trumpam virtualios šventės filmavimui.

Net keista, kad iki Kalėdų dar toloka… Šventinį jausmą stiprino didesnių už žmogų figūrų prakartėlė. Pro jos sienos atbrailas matosi Nepriklausomybės paminklo viršūnė, Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokštai. Pavakare prie įspūdingos prakartėlės kalbėjo Rokiškio dekanato dekanas Eimutis Novikas. Jis irgi buvo filmuojamas virtualiai šventei, bet vis tiek viskas buvo šventiškai tikra.

Filmavimo kameros buvo gabenamos ir į Rokiškio krašto muziejų. Eglės įžiebimo šventės proga sveikino visus muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė.

Įsižiebė eglė violetinių švieselių nuspalvinta. Netrukus ją perliejo žalia spalva, jaukiai šventiška. Gražu. Fejerverkų šiemet nebuvo. Kam tokia prabanga? Žvarbų vakarą pajaustas Kalėdų laukimas ir taip išliks: jį kaskart pajusi eidamas aikšte, „Gimtojo Rokiškio“ eglučių arba Tyzenhauzo alėjomis, nuostabiosios Rokiškio bažnyčios ar norus pildančios eglės viršūnės baltos žvaigždės fone.


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotraukos