Palei Šimonių medžiotojų būrelio ėdžias sukiojasi meška…

Gegužės 21 d. apie 21 val. Šimonių medžiotojų būrelio medžiotojai lėkė į Trako mišką ieškoti meškos pėdsakų.

Skubėjo į Trako mišką

Anot Kupiškio rajono Šimonių medžiotojų būrelio medžiotojo Bronislovo Domžos, Lietuvos giriose daugėja meškų: ir užklydusių iš kaimyninių respublikų, ir nuolatos gyvenančių. Vis dėlto sužinojęs apie tai, kad gegužės 21 d. apie 21 val. to paties būrelio medžiotojo Justino Motiejūno kamera Dapšių ir Pelyšių kaimų sandūroje, palei Trako mišką, nufotografavo mešką, su kolegomis jis skubėjo į girią pasidairyti žvėries pėdsakų. Ir tikrai jų būta: B. Domža šalia šėryklos užfiksavo meškos pėdos įspaudą.


Meška sugrįžo

– Iš vaizdo kameros į kompiuterį nuotraukos ateina kas 10 min. Manėm, kad meška jau bus kažin kur nuėjusi. Bet tik išvažiavome, o į kompiuterį – vėl nauja tos pačios meškos nuotrauka: ji grįžo prie ėdžių, – temainfo.lt pasakojo B. Domža.
– O jei būtų grįžusi jums esant? Ar turėjote medžioklinius šautuvus? – teiravomės.
– Ne į medžioklę važiavome – buvome be ginklų. Nors meška ir pusiau plėšrus žvėris, ji nepultų žmogaus, jei jos nesuerzinsi, jei ji sveika. Be to, nereikia nuo meškos bėgti, nes ją gali paveikti impulsas vytis. Gal bent kiek pavojingiau sutikti mešką su meškiukais,– sakė medžiotojas.


Atsibasčiusi ji ar vietinė?

Anot B. Domžos, meškai – bene treji. Atsibasčiusi ji ar vietinė – irgi neaišku. Tačiau tai, kad Kupiškio krašto giriose yra meškų, jau prieš kelerius metus įrodė Skapiškio brakonieriai: meška buvo įkliuvusi į jų spąstus.
– Teigiama, kad prieš keletą dienų Biržų rajono gyventojas matęs mešką su meškiukais. Vadinasi, Lietuvos giriose jų daugės. Vis dėlto mūsų šalyje meškos dar tebėra sensacija, – sakė B. Domža, šiandien kalbintas portalų, laikraščių ir televizijų.
Estijoje per sezoną leidžiama sumedžioti 100 meškų.


Tarp medžioklės trofėjų – meškos kailis

B. Domža medžioklės stažo jau skaičiuoja 28-erius metus. Jis pažįsta meškų ypatumus, ne kartą teko matyti jų gamtoje: išlikęs rusiško avižų lauko ir jame besiganančios meškos su meškiukais vaizdas. Rusijoje, Vologdos srityje, B. Domžos dalyvauta meškų medžioklėje. Vieną pavyko sumedžioti: iki šiol saugomas puikiai išdirbtas meškos kailis.
Kurgi veda Kupiškio krašte aptiktos meškos keliai, dar sunku pasakyti… Trako miškas jungiasi su Šimonių giria. Gal meška nukeliavo tolyn, o gal, pamaloninta ėdžiose rasto ėdalo, ji ir vėl čia sugrįš.


temainfo.lt
Šimonių medžiotojų būrelio nuotraukos