Grikių lauke, Alojos pelkės pašonėje, vilkai bandė užkasti sudraskytą briedį

Medžiotoja, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Kupiškio skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Vida Kaupienė temainfo.lt sakė pirmą kartą mačiusi tokį vilkų įžūlumą.

Manė, kad tai – brakonierių darbas

Kupiškio medžiotojai dalinasi informacija: šiandien, birželio 29 d., prie Navikų miško, šalia Alejos upelės, grikių lauke, Navikų medžiotojų klubo prezidentas Julius Sakalauskas aptiko vilkų nugalabytą briedį ir jų pačių čia bandytą užkasti. Į šio įvykio vietą atvyko aplinkosaugininkas Gytautas Stukas, medžiotoja, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Kupiškio skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Vida Kaupienė.
– Iš pradžių manyta, kad tai – brakonierių darbas, tačiau aiškios vilkų pėdos, išpešiotas laukas neleido abejoti, jog briedis vaikytas vilkų gaujos: jo griūta vienoje vietoje, kitoje… Tai įvyko, ko gero, vakar: dar neatsiradę musių lervų, nors kiaušinėlių jau pridėta, – temainfo.lt pasakojo V. Kaupienė, ėmusi briedžio smegenų kamieno mėginį užkrečiamų ligų tyrimui.


Alojos pelkę medžiotojai vadina vilkų irštva.

Anot 35-erių metų medžiotojo stažą turinčios V. Kaupienės, dar neteko matyti, kad vilkai bandytų užkasti tokį didžiulį grobį.
– Vilkų, kaip ir šunų, instinktas verčia slėpti nebaigtą ėsti sumedžiotą gyvūną, bet neteko girdėti, juolab matyti, kad vilkai bandytų užkapstyti briedį, – sakė V. Kaupienė.
Pagal ragų šakas nustatyta, jog tai būta jauno dvimečio briedžio.
Šį vilkų poelgį medžiotojai vadina įžūliu.
– Jei puola briedį, ką jau kalbėti apie avis… Akivaizdu, kad vilkų mūsų miškuose yra per daug, – sakė V. Kaupienė.
Alojos pelkę medžiotojai vadina vilkų irštva.


temainfo.lt
Vidos Kaupienės pasidalinta nuotr.