Nauji Rokiškio statiniai kol kas nėra reikšmingi paveldui, bet svarbūs šiandienai

Už Rokiškio bažnyčios planuojama ruošti sklypą individualiems namams. Iki šiol nenutiestos komunikacijos verslininkų planuotam daugiabučiui. Didžiausios rajono statybos priklauso Savivaldybei ir verslui.


Ruoš sklypą individualiems namas

Teritorijoje už Rokiškio bažnyčios planuojama ruošti sklypą individualiems namams.
Praėjusiame rajono Savivaldybės tarybos posėdyje meras Ramūnas Godeliauskas sakė: vieta apaugusi krūmynais, bet ji bus sutvarkyta, nutiestos komunikacijos.
Tai neįtikėtinai patraukli, patogi ir įdomi vieta: pačiame centre – užutėkis nuo miesto šurmulio, šalia gražiausios miesto dalies – bažnyčios, Nepriklausomybės aikštės, o toliau – Tyzenhauzų alėja ir Rokiškio dvaras.


Buvo planuotas ypatingas namas

Rokiškyje – kaip ir kitų rajonų centruose – bene 30 metų nebestatoma daugiabučių namų.
2016-aisiais temainfo.lt rašė apie Rokiškio verslo klubo planus statyti daugiabutį netoli dabartinio baseino, bet sumanymo vis dar nepavyksta realizuoti. Planuotas penkiaaukštis trijų laiptinių 30–45 butų namas šlaitiniu stogu. Paskutiniajame aukšte – erdvesnės gyvenamosios patalpos, su palėpėmis ir mansardomis. Žadėta, jog tai bus modernus ir ekonomiškas, neįprasto išplanavimo namas. Butus ketinta projektuoti 3,20-3,50 m aukščio, apie 60 kv. m.

temainfo.lt archyvo nuotr.Nebėra jokių diskusijų

Minėtame Tarybos posėdyje metinę Savivaldybės ataskaitą pateikusio mero Ramūno Godeliausko Tarybos narys Gintaras Girštautas klausė, ar verslininkų daugiabučio idėja numarinta Savivaldybės, ar pačių verslininkų, ar nebėra tokio namo poreikio?
– Kiek aš žinau, Savivaldybė niekada neplanavo statyti daugiabučio. Tai buvo verslo idėja, ir žemės sklypas yra suteiktas. Jis nėra nei panaikintas, nei atimtas. Vieta yra, tik laukiame iniciatyvų. Jei tik bus tokia idėja, palaikysim, kiek galėsim.
Idėja yra ir ne tokia nauja. Ji gimė laikotarpiu, kai rajonui vadovavo Antanas Vagonis. Anot Tarybos nario, Rokiškio verslo klubo prezidento Irmanto Tarvydžio, buvo žadėta, jog Savivaldybė talkins tiesiant komunikacijas ir kelią nuo daugiabučio iki baseino, tačiau pasikeitus valdžiai nebėra jokių diskusijų, o ankstesnės valdžios pažadai nevykdomi – nei privažiavimo, nei infrastruktūros. Meras į tai nieko neatsakė.

Įdomūs, svarbūs šiandienai

Didžiausios per pastaruosius metus Rokiškio rajone statybos priklauso Savivaldybei ir verslui: pastatytas Rokiškio baseinas, duris netrukus atvers Obelių bendruomenės namai, 2018 m. įkurtuvių juostelė perkirpta UAB „Rokiškio sūris“ ilgo nokinimo produkcijos kamerų pastatas, kainavęs apie 3,5 mln. eurų.
Šiuo metu vienas labiausiai pastebimų naujų pastatų Rokiškyje – trijų salių laidojimo namai Kalneliškio gatvėje, netoli naujų miesto kapinių.
Anot Savivaldybės administracijos architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjo Raimondo Simanavičiaus, 2020 m. rajone išduota 20 leidimų naujoms statyboms, pastatų rekonstrukcijai ir remontui. Šiemet – jau 15.
Gyvenamųjų namų statybai Rokiškyje yra parengti 58 sklypai po 9–15 arų.
Tarp naujų statinių nėra reikšmingų paveldui, bet yra įdomūs ir svarbūs šiandienai.

Obelių bendruomenės namų statybos
Rokiškio rajono savivaldybės nuotr.


Rita Briedienė