Knygos dieną alizaviečiai minėjo ir Vilniuje, ir Alizavoje

Šventės pradžia – fojė

Geriausių iliustratorių kūrybinėse dirbtuvėse

Kovo 30 d. Alizavos pagrindinės mokyklos priešmokyklinukai su mamytėmis dalyvavo Tarptautinės vaikų knygos dienos šventėje Vilniaus „Lėlės“ teatre.

Teatro fojė vyko edukaciniai užsiėmimai, juos vedė 2018 m. geriausių ir gražiausių knygų dailininkės Lina Dūdaitė, Inga Dagilė ir Rasa Jančiauskaitė.

L. Dūdaitės paveikslėlių knyga „Savižuvas“ paskelbta geriausia metų knyga mažiausiems skaitytojams. Knygos personažus paršelį, asilėlį ar savą gyvūnėlį vaikai gaminosi iš medžiagų, mielų savo šiltomis pastelinėmis spalvomis.

R. Jančiauskaitės paveikslėlių knyga „Maži eilėraščiai mažiems“ paskelbta reikšmingiausiu metų debiutu. Autorės kūrybinėse dirbtuvėse vaikai piešė įsivaizduojamus draugus.

I. Dagilė iliustravo knygą „Istorijos skanėstai“, ji paskelbta geriausia metų negrožine knyga. Autorė kiekvienam vaikui patarė, kaip pasigaminti išradingus pakabukus su vabalais, kaip inkrustuoti gintarą.

Teatro fojė vyko prekyba nominuotomis  knygomis. Mamytės pirko mažyliams jų išsirinktas knygeles.


Pinokis – androidas

„Lėlės“ teatras pakvietė į režisieriaus Šarūno Datenio spektaklį „Pinokis“. Nors ir pastatytas pagal to paties pavadinimo italų rašytojo Carlo Collodi pasakos motyvus, spektaklis visus labai nustebino: jis perkėlė į ateitį, kur siaučia sustiprėjusios šių dienų vartojimo, automatizacijos ir susvetimėjimo problemos, o Pinokis – visai ne medinukas, o dirbtinio intelekto androidas. Patiko visiems stulbinančios lėlės, įspūdingi šviesos efektai ir aktorių meistriškumas.


Alizaviečių mokinių mėgstamiausios knygos

Tarptautinė vaikų knygos diena šiemet buvo ypatinga ne tik Lietuvai, bet ir Alizavos pagrindinei mokyklai. Žymus talentingas vaikų knygų rašytojas ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius, sukūręs plakatą Tarptautinei vaikų knygos dienai ir parašęs kreipimąsi į visus pasaulio skaitytojus, prieš 10 metų – 2009 m. balandžio 18 d. – viešėjo Alizavos mokykloje ir kartu su vaikais laiptinėje nupiešė žirafą. Linksmoji K. Kasparavičiaus žirafa pasitinka vaikus kiekvieną rytą ir linki jiems geros nuotaikos.

Kupiškio rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Alizavos padalinio bibliotekininkė Laimutė Dešrienė iškilmingai perskaitė K. Kasparavičiaus laišką pasaulio vaikams. Buvo paskelbti mėgstamiausių knygų penketukai

Alizavos mokyklos mokiniai pildė „Mėgstamiausių knygų penketuko rinkimų“ anketas. Jas išanalizavus paaiškėjo „Mokyklos mėgstamiausių knygų penketukai“:


1–4 klasių mokiniams labiausiai patinka šios knygos:

1.      Justinas Marcinkevičius „Grybų karas“;

2.      Vytė Nemunėlis „Meškiukas Rudnosiukas“;

3.      Justinas Marcinkevičius „Voro vestuvės“;

4.      Selemonas Paltanavičius „Maži ežiuko sapnai“;

5.      Henrikas Tammas „Nindzė Timis ir pagrobtas juokas“;


5–10 klasių mokinių mėgstamiausios šios knygos:

1.      Michaelis Morpurgo „Karo žirgas“;

2.      Melvinas Burgess „Vilko kauksmas“;

3.      Justinas Žilinskas „Kaukas Gugis ir kerų karas“;

4.      Aidas Jurašius „Pypas ir jo nutikimai“;

5.      Vytautė Žilinskaitė „Robotas ir peteliškė“.

Apdovanoti „Mažųjų knygos bičiulių festivalio“ dalyviai


Padėkos ir apdovanojimai

Praėjusiais mokslo metais trečiokai, skaitymo skatinimo būrelio nariai, pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Rudnosiuko istorijos“ paruošė meninę kompoziciją „Rudnosiukas kalbininkas“. Mokinių vaidinimas buvo nufilmuotas ir nusiųstas „Mažųjų knygos bičiulių festivalio“ organizatoriams.

Padėkos už skaitymo iniciatyvas

Į šiųmetę šventę atvykusi labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ ambasadorė Kupiškyje Eglė Blaževičienė kiekvienam ketvirtokui įteikė po tris geriausių lietuvių autorių – nacionalinio literatūros konkurso nugalėtojų – knygas.

Bibliotekininkė L. Dešrienė paskelbė aktyviausių bibliotekos lankytojų ir skaitytojų septintuką. Viešosios bibliotekos direktoriaus padėkomis apdovanoti Alizavos mokyklos mokiniai Dakota Ivanova, Ineta Kucinaitė, Eva Ardavičiūtė, Rimgailė Mergiūnaitė, Gabija Morozovaitė, Aurita Trasykytė ir Rasa Djačenko.


Laiškų tiltas Alizava–Atlanta

Pernai, Vasario 16-ąją, Alizavos mokyklos 5–10 klasių mokiniai parašė 100 laiškų užsienio lietuvaičiams. Šie laiškai buvo išsiųsti į pasaulio šalių lituanistines mokyklas. Sulaukėme džiugių laiškų iš Amerikos, Džordžijos valstijos, Atlantos lituanistinės mokyklos „Saulė“. Šiemet, Vasario 16-ąją, alizaviečiai rašė laiškus „Saulės“ lituanistinės mokyklos mokiniams ir pasakojo apie savo mėgstamiausias knygas.

Balandžio 2-osios išvakarėse sulaukta laiškų iš Atlantos. Jie buvo garsiai perskaityti šventės dalyviams. Paaiškėjo, kad ir emigrantų vaikai mėgsta Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštį“, o Jeffo Kinney „Nevykėlio dienoraštis“ serijos knygos yra netgi labai populiarios.

Devynmetė Beatričė už skaitymą gavo medalį ir atsiuntė jo nuotrauką. Mokyklos direktorė Virginija Thoresen alizaviečių knygų sąrašą paskelbė mokyklos feisbuko puslapyje: paaugliai, jau nebelankantys lituanistinės mokyklos, giminių Lietuvoje gali paprašyti dovanų įdomių knygų.

Visiems akcijos „Laiškų tiltas Alizava–Atlanta“ dalyviams buvo įteiktos padėkos dovanėlės.


Mažieji knygnešiai

Knygnešio dienos išvakarėse Alizavos mokykloje startavo akcija „Knyga į namus“.  Šeštos klasės mokiniai pasiryžo būti knygnešiais. Iš pradžių jie parnešė namiškiams ir giminaičiams po bibliotekos lankstinuką apie akciją, o vėliau – ir po pageidaujamą knygą ar žurnalą tėčiui, mamai, močiutei, kaimynui, krikšto mamai. Suaugusieji, paskendę savo darbuose, pritrūksta laiko ateiti į biblioteką. Vaikų parnešta gera knyga ar įdomus žurnalas – pati geriausia dovana.

Mažiesiems knygnešiams įteiktos padėkos dovanėlės.


Knygų princesė ir karalaitis

Bibliotekininkė Laimutė paskelbė: „Knygų princesės“ nominacijai gauti pretenduoja mokiniai R. Djačenko (8 kl.), I. Kucinaitė (3 kl.) ir A. Trasykytė (7 kl.). „Knygų karalaičio“ nominacijos pretendentai – Lukas Babachinas (8 kl.), Dovydas Barzevičius (2 kl.) ir Auridas Meškelis (7 kl.). Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Miciūnienė atplėšė vokus ir garsiai paskelbė:

– „Knygų princesės“ nominacija suteikiama trečios klasės mokinei Inetai Kucinaitei, o „Knygų karalaičio“ – antros klasės mokiniui Dovydui Barzevičiui!

Nominantai buvo pasodinti į išpuoštas kėdes, iškilmingai karūnuoti bei apdovanoti knygomis.

Dovydą skaityti skatina noras sužinoti naujų dalykų, be to, mama jam vis primena, kad neužmirštų pasiimti knygos iš bibliotekos. Ineta norėtų, kad mokytojai labiau reikalautų skaityti knygas, o knygų leidėjams ir bibliotekininkams ji linkėjo, kad kasdien atsirastų vaikų, pamėgusių knygas.

Visi nusifotografavo prie K. Kasparavičiaus žirafos.

[gallery_box] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/04/2019_alizava_knygu_svente_1.jpg” descr=”” title=”Penktų-dešimtų klasių mokinių mėgstamiausių knygų penkiatukas”] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/04/2019_alizava_knygu_svente_2.jpg” descr=”” title=”Apdovanoti Mažųjų knygos bičiulių festivalio dalyviai”] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/04/2019_alizava_knygu_svente_3.jpg” descr=”” title=”Geriausios ir gražiausios 2018 m. knygos”] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/04/2019_alizava_knygu_svente_5.jpg” descr=”” title=”Pagerbti geriausi mokyklos skaitytojai”] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/04/2019_alizava_knygu_svente_6.jpg” descr=”” title=”Knygų karalaičiu nominuotas Dovydas Barzevičius”] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/04/2019_alizava_knygu_svente_7.jpg” descr=”” title=”Knygų princese nominuota Ineta Kucinaitė”] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/04/2019_alizava_knygu_svente_8.jpg” descr=”” title=”Laiškų tilto Alizava-Atlanta dalyviai”] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/04/2019_alizava_knygu_svente_9.jpg” descr=”” title=”Mažųjų knygnešių geri darbai”] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/04/2019_alizava_knygu_svente_11.jpg” descr=”” title=”Prie K. Kasparavičiaus žirafos”] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/04/2019_alizava_knygu_svente_12.jpg” descr=”” title=”Dailininkės patarimai Emilei”] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/04/2019_alizava_knygu_svente_13.jpg” descr=”” title=”Šventės vedėja”] [/gallery_box]Danutė Miknevičienė

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

Autorės nuotraukosStraipsniai panašia tema:

Alizavos mokiniams pamokas vedė bendrovės TELIA jauni specialistai »

Alizavos mokinius aplankė jų mėgstamas rašytojas Justinas Žilinskas »

Alizavos mokyklos akcija „Metų knygos rinkimai“– žingeidi ir teatrališka »