„Aukso Paukštę“ į Kupiškį atskraidins vokalinis ansamblis „Versmė“

Jau 20 kartą Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas „Aukso paukštės“ nominacijomis apdovanoja mėgėjų meno kolektyvus ir jų vadovus.  Taip pagerbiami labiausiai nusipelnę šalies folkloro, liaudiškos muzikos, vokaliniai, liaudiškų šokių ansambliai, chorai, teatrai ir pučiamųjų instrumentų orkestrai.

Šiemet tarp 14 nominuotųjų – Kupiškio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ ir jo vadovė Nidija Sankauskienė.

Kolektyvas susibūrė prieš 15 metų ir per tą laiką papuošė daugelį kupiškėnų renginių.

2009 m. ir 2014 m. Pakruojo respublikiniame vokalinių ansamblių konkurse „Kur aukštas klevas“ kupiškėnių „Versmė“ pelnė antrą vietą, 2017 m. – pirmą.

2016 m. Šilalės respublikiniame vokalinių ansamblių konkurse „Šilų aidai“ kolektyvas įvertintas  antra vieta, o tų pačių metų Vilniaus respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai“ – pirmo laipsnio laureato diplomu.

2017 m. antra vieta pelnyta Ukmergės rajono respublikiniame kamerinių ir vokalinių ansamblių konkurse „Šventosios gaida“, o pernai šilališkių konkurse „Šilų aidai“ Kupiškio „Versmė” pripažinta absoliučiai geriausiu konkurso ansambliu.


Parengė temainfo.lt

Straipsniai panašia tema:

Kapelai „Grieža“ – „Aukso paukštė“ »

J. Buziliauskas į Anykščius atskraidino Aukso paukštę »