J. Buziliauskas į Anykščius atskraidino Aukso paukštę

Jonas Buziliauskas

Šiandien, kovo 17 d., režisieriui Jonui Buziliauskui Anykščių kultūros centre įteiktas Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimas „Aukso paukštė” už pastarųjų metų veiklą.

Tai jau antras toks šio režisieriaus pelnytas apdovanojimas: J. Buziliauskas ir jo vadovaujamas Rokiškio kultūros rūmų liaudies teatras yra pelnęs 2005 m. „Geriausio suaugusiųjų mėgėjų teatro ir režisieriaus” nominaciją.

Kažin ar pats režisierius galėtų išvardinti visus apdovanojimus, pelnytus už režisūros darbus Rokiškio liaudies, Telšių Žemaitės dramos, Anykščių kultūros centro teatruose.

Štai 2009 m. IV Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras” J. Buziliauskas skynė laurus ir už spektaklį „Žaldokynė“, pastatytą su Telšių Žemaitės dramos teatru, ir už „Didįjį geismą”, statytą su Rokiškio liaudies teatru.

2015 m. Rokiškyje vykusioje X Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ J. Buziliauskas pripažintas ryškiausiu šalies mėgėjų teatrų sezono aktoriumi.

Vos prieš keletą dienų, kovo 11-ąją, anykštėnai karštais plojimais J. Buziliauskui dėkojo už naują spektaklį pagal rašytojo Antano Žukausko-Vienuolio kūrinį „Prieblandoje”.

Per trejus Anykščių kultūros centre darbo metus J. Buziliauskas pastatė devynis spektaklius, rodytus Lietuvoje, Latvijoje. Pernai anykštėnai teatralai buvo pakviesti į Farerų salas, kur kartu su Skapiškio teatru „Stebulė” ir režisiere Vita Vadoklyte atstovavo Lietuvai oficialiame Šiaurės aljanso šalių mėgėjų teatrų (NEATA) festivalyje

Anykštėnai didžiuojasi jau penkta „Aukso paukšte”: 2000-aisiais šiuo apdovanojimu įvertintas Galinos Germanavičienės kolektyvas „Žaginys“, 2001 m. – Anykščių kultūros rūmų pučiamųjų orkestras ir vadovas Kęstutis Grigaliūnas, 2013 m. – Viešintų klojimo teatras ir vadovas Vytautas Germanavičius, 2015 m. – Troškūnų vaikų ir jaunimo teatro studija „Mes” bei režisierė Jolanta Pupkienė.

 

Adelija Varnaitė

Pauliaus Briedžio nuotr.