Vaikai neskaito? Pasiūlykite jiems šias knygas!

Suaugusiesiems nereikia aiškinti apie knygų naudą. Daugelis žino, kad skaitymas plečia žodyną, gerina iškalbą, lavina vaizduotę, mažina stresą – tiesiog yra puiki laisvalaikio priemonė. Tačiau, kaip įtikinti skaityti vaikus, kurie mieliau renkasi kompiuterinius žaidimus ar lindi telefonuose? Pasiūlykite jiems knygų, kurios nuo pirmo puslapio įtrauks į veiksmą, nuotykius ir įdomų veikėjų gyvenimą. 
Pateikaime kelias rekomendacijas:


Erich Kastner „Dvynukės“

Su šia knyga užaugo ne viena vaikų karta, nes pirmą kartą ji pasirodė 1949 m. Nedarnių šeimų problemas narstanti istorija mažuosius skaitytojus įtrauks iš karto! 
Luiza turi tik tėtį. Ji išlepinta mergaitė, visada siekianti dėmesio. Atostogaudama vasaros stovykloje Luiza susipažįsta su Lota, kuri labai į ją panaši. Tačiau tik išoriškai, nes Lota savarankiška ir pripratusi prie gyvenimo sunkumų. Iš pradžių mergaitės viena į kitą žiūri itin priešiškai, tačiau netrunka išsiaiškinti, kad yra tikros seserys, kurias tėvai kadaise išskyrė. 
Sesutės nusprendžia sutaikyti tėvus ir susikeičia vietomis: Luiza keliauja pas mamą, o Lota pas nepažįstamą tėtį. Kaip joms seksis? Sužinosite knygoje „Dvynukės“. Kūrinys įkvėpė daugybę kitų autorių ir ne vieną filmų kūrėją! 


Rašytojos J. K. Rowling serija apie Harį Poterį 

Ar šioms istorijoms dar reikia pristatymo? Seriją pradeda knyga „Haris Poteris ir išminties akmuo“, žaibiškai išpopuliarėjusi visame pasaulyje. Knygos patinka ir dideliems, ir mažiems. Užsienyje šios knygos leidžiamos keliomis viršelių versijomis. Vieni vilioja vaikus, kiti – suaugusiuosius. 
Pirma knyga supažindina su magijos pasauliu, kuriame šalia žmonių gyvena ir burtininkai. Vaikai greitai susitapatino su Hariu bei jo draugais, mat ir maginiame pasaulyje problemos tos pačios. Vėliau pasirodžiusi knyga „Haris Poteris ir Paslapčių kambarys. 2 dalis“ tik įrodė, kad sėkmė buvo ne vienkartinė. Seriją sudaro septynios knygos. 


Bob Konrad „Duoniukų karas“

Autoriaus Bobo Konrado knygelė „Duoniukų karas: pas močiutę ir senelį viskas skutais lekia“ kviečia skaityti apie visą kaimą sukiršinusią dilemą: ant kurios traškaus duoniuko pusės reikia tepti sviestą – šiurkščios ar lygios?
Brolis ir sesuo Superis bei Majo nuolat įsivelia į įvairias istorijas. Tai traktorių sudaužo, tai kaimą užlieja. Tačiau šį kartą jie tikrai nekalti dėl duoniukų karo! Vaikai bandys sutaikyti įsijautusius gyventojus, o mažųjų skaitytojų laukia iš tiesų juokinga istorija. 

Daugiau įtraukiančių knygų vaikams ieškokite interneto knygyne Patogupirkti.lt

Užsk. nr. A20-13