Sustabdytos anykštėnų Vorutos pilies statybos

Kupiškio statybinės firmos savininkas Povilas Gurklys, praėjusių metų pavasarį laimėjęs Anykščių Vorutos pilies statybą, atsisakė komentuoti šio istorinio objekto statybų sustabdymo faktą.

– Yra kaip yra, – temainfo.lt sakė jis.

Rugsėjo 27 d. anykštėnai paskelbė Vorutos pilies statybos pradžią – pasirašyta jos statybų pradžios Deklaracija. Įdėta ji buvo į plieno kapsulę, o ši – į medinį išskaptuotą rąstą ir palaidota Vorutos (Šeimyniškėlių) piliakalnio žemėje. Buvo spėliojama:

– Gal po daugelio metų vėl kažkas kasinės šį piliakalnį ir ras anykštėnų raštą.

Daugelio metų neprireikė.

– Rangovas, laimėjęs konkursą, nepadarė darbų per tam tikrą laiką, nevykdė sutartyje numatytų įsipareigojimų. Dėl to techninis priežiūros specialistas, Statybos skyriaus vyresnysis specialistas Ramūnas Žemaitis rangovui pareiškė pastabas. Povilas Gurklys pripažino, kad terminų nebepasivys. Prieš nutraukiant su juo sutartį turėjome samdyti nepriklausomus ekspertus dabartinei situacijai įvertinti. Tai normali procedūra norint nutraukti sutartį. Ekspertai ir nustatė, kad nukrypta nuo techninio projekto: pilis turėjo būti renčiama ant gelžbetoninių polių, bet vietoj jų panaudoti metaliniai sraigtai. Specialistų nuomone, tokia technologija nepatvari. Na, o kalbos apie tai, kad buvęs mano patarėjas Kęstutis Indriūnas pareigų atsisakė dėl Vorutos pilies dabartinės situacijos, niekuo nepagrįstos. Jis prie tų darbų niekada nebuvo prileistas. Opozicija, natūralu, kritikuos, o mes netrukus vėl skelbsime konkursą ir tęsime pilies statybas. Dėl nutrauktos sutarties su Povilo Gurklio statybos firma Savivaldybė nuostolių nepatirs, –temainfo.lt sakė Anykščių rajono meras.

 

temainfo.lt