Kupiškio UAB „Povilo Gurklio firma” laimėjo Vorutos pilies statybą

Vorutos pilies maketas. temainfo.lt archyvo nuotr.

Kažin ar atsirastų bent vienas kupiškėnas, kurio nenudžiugino žinia apie tai, kad Kupiškio UAB „Povilo Gurklio firma” laimėjo konkursą statyti anykštėnų Vorutos pilį ant Šeimyniškėlių piliakalnio. Ši pilis – labai savitas, originalus, visuomenės pastebėtas dar vienas Anykščių rajono savivaldybės projektas, todėl buvo įdomu, kas statys pilį, kaip sakė Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas, savotišką paminklą 13-14 a pilių statytojams.

Konkurse dalyvavo šešios statybinės organizacijos.

– Anykščių rajono savivaldybė paskelbė Vorutos pilies statybos konkursą. Susipažinome su konkurso sąlygomis ir, kadangi atitikome kvalifikacinius reikalavimus, nutarėme dalyvauti. Mūsų  įmonės pasiūlyta kaina buvo mažiausia – laimėjome konkursą, – temainfo.lt sakė bendrovės direktorius Povilas Gurklys.

Konkursą kupiškėnai laimėjo pirmam statybų etapui. Nuodugniai išsinagrinėjęs UAB „Urbanistika“ paruoštą techninį projektą verslininkas P.Gurklys šiandien apie pilį kalba su aistra ir dėmesiu pačiam objektui. Jis pats žada vadovauti statybai, rūpintis techniniu personalu. Tai jo pirmas objektas Anykščiuose, bet sakė labai mielas širdžiai. Jis, besidomintis Lietuvos istorija ir paminklosauga, buvo skaitęs apie anykštėnų sumanymą atstatyti Vorutą, tik labai nustebo sužinojęs, kad šis Anykščių savivaldybės planas siekia jau gerus du dešimtmečius.

Povilas Gurklys. Asmeninio archyvo nuotr.

– Tai bus vienintelė Lietuvoje medinė pilis. Jos statybos pradžią lems tai, kaip greitai pavyks atlikti archeologinius tyrinėjimus, kurie būtini tokiose vietose, – sakė verslininkas.

– Medinės dalies rastinių sienų aukštis – apie 7 metrai. Ji buvo vienaaukštė su keliais 15 metrų bokštais. Visa pilis – kaip šiuolaikinis keturių aukštų namas, – teigė P.Gurklys.

Anot verslininko, Vorutos pilies statyba techniniu požiūriu nebūtų kažkuo labai sudėtinga, tačiau Šeimyniškėlių piliakalnis yra apsuptas gilios daubos, ir prie pilies statybos vietos nėra jokio privažiavimo. Numatyta įrengti laikiną privažiavimo kelią, kurį, pabaigus darbus, vėl teks išardyti.

P.Gurklys – atestuotas nekilnojamo kultūros paveldo apsaugos aukščiausios – trečios – kategorijos specialistas. „Povilo Gurklio firma“ yra atlikusi Kupiškio etnografijos muziejaus rekonstrukcijos darbus ir pagal architektės Gražinos Pajarskaitės projektą sumontavo šio muziejaus salių ekspozicijas, pastatė Uoginių amatų centro medinį pastatą, dirbo Adomynės mediniame dvare.

Gegužės 20 d. Anykščių rajono savivaldybė pasirašė sutartį su medinės Vorutos pilies statybų rangovais UAB „Povilo Gurklio firma“. Anykčių raj. savivaldybės nuotr.

Gegužės 26 d. UAB „Povilo Gurklio firmai” sukanka 19 metų. Firma nesivaiko didelių pelnų; joje dirba apie 20 specialistų ir darbininkų, metinė apyvarta siekia nuo pusės iki vieno milijono eurų. Firmoje yra sukurtos, įdiegtos ir palaikomos kokybės, aplinkos apsaugos bei darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistemos, atitinkančios ISO ir BS OHSAS reikalavimus.

2015 m. bendrovę pastebėjo ir „Verslo žinių” konkurso „Gazelės“ organizatoriai: „UAB „Povilo Gurklio firma” buvo įvertinta už sąžiningą ir skaidrų verslą, pripažinta viena sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai augančių Lietuvos bendrovių.

Šiuo metu firma dirba Molėtų rajone, Dubingiuose, dalyvauja antro etapo Rokiškio rajono daugiabučių renovacijos konkurse, beje dar iki Naujųjų ji sėkmingai užbaigė Kupiškio rajono penkių daugiabučių renovaciją – visi priduoti valstybinei komisijai.

– Ar netrukdys Vorutos statybos darbų pasiūlyta mažiausia kaina? – klausėme UAB „Povilo Gurklio firma” direktoriaus.

– Visą laiką dirbam taupiai, nekaupiam didelių pelnų, nepretenduojame į gigantomaniją. Dirbame patys, subrangovus samdome tik specialiems darbams atlikti. Pasiskaičiavome realiai: įvertinome visus statybos kaštus, jos sudėtingumą, medienos kainas, medienos sukirtimą ir kt. Nenoriu komentuoti atvejų, kai siūloma nerimtai maža kaina, bet, jei ji pagrįstai nedidelė, darbai vyksta sklandžiai. Dalyvavau pilies statybos konkurse neskaičiuodamas, kiek uždirbsime pinigų. Vorutos pilies statyba man daug labiau įdomi ir patraukli ne pinigine prasme, – sakė bendrovės direktorius P.Gurklys.

 

Rita Briedienė