Salų dvaro parkas tapo dar patrauklesnis turistams

  

Kaip ir buvo numatyta šios savaitės darbotvarkėje, Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Dambrauskas apsilankė Kamajų seniūnijos Salų miestelyje, įvertino, ar kokybiškai sutvarkytas dvaro sodybos parkas.

„Salų dvaro sodybos parko sutvarkymas ir pritaikymas viešajam turizmui” – didžiulio Savivaldybės projekto dalis.

2017 m. pradėtas projektas „Rokiškio rajono teritorijų kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas” leido nugriauti šešis Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Dargių kaimo pastatus bei Salų buvusio Žemės ūkio technikumo bendrabutį.

Teko matyti, kaip buvusios šios mokymo įstaigos auklėtinės – dabar jau nebejaunos moterys – sustojusios ginčijosi, kurioje vietoje stovėjęs bendrabutis. Žaliuoja vejos, o statinio – nė žymės.

Minėto projekto antras etapas ir buvo dėmesys Salų dvaro parkui. Įsigytas traktoriukas parko priežiūrai, sutvarkyta nemaža dalis parko. Kaip sakė rajono Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Gačionienė, įrengtas pėsčiųjų takas atkartojant istoriškai suformuotą Salų dvaro parko takų trasą, įrengtas medinis tiltelis per griovį, išvalytas parkas nuo menkaverčių želdinių, blogos būklės medžių, išvalyta pakrantė nuo menkaverčių želdinių ir makrofitų, pasodinta 50 liepų, 30 obelų ir 20 klevų. Parko tvarkymo darbams buvo skirta 74 210 Eur. Darbus atliko UAB „Aldma”.

Kaip temainfo.lt sakė vicemeras S. Dambrauskas, darbai atlikti gerai: rangovų buvo paprašyta sutvarkyti šiek tiek apgadintą parko pakraštyje įrengtą automobilių stovėjimo aikštelę.

 

temainfo.lt

Rokiškio rajono savivaldybės nuotraukos

 

Straipsnis panašia tema:


Pasaulio kalbininkų į Salas pakviestas virtuozas M. Levickis priviliojo minią žmonių »