Rokiškietė Flora Kemundrytė išvyksta į Granvilio jaunų muzikų konkursinį festivalį

Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos smuikininkė Flora Kemundrytė dalyvaus liepos 1–6 dienomis Prancūzijos Granvilio mieste vyksiančiame „Douzelage“ šalių jaunų muzikų konkursiniame festivalyje. Kaip jau rašė temainfo.lt, šių metų gegužę Rokiškis tapo „Douzelage“ nariu. Miestas jau spėjo įsijungti į Vokietijos Bad Kotztingo projektą: šio miesto parke organizacijos narių akmeninių stulpų rate pastatė savo stulpą, paženklintą Rokiškio ir Lietuvos simboliais; ir štai jau ruošiamasi kelionei į Granvilį.

F. Kemundrytė – festivalinio konkurso „Jazz Fontanas-2018″ nugalėtoja instrumentų kategorijoje, „Jazz Fontanas-2017″ antros vietos bei daugelio kitų konkursų laimėtoja.

Kaip temainfo.lt sakė Floros mokytoja Laima Plepienė, tai ir talentinga, ir darbšti mokinė.

– Flora dar ir labai savarankiška. Bene nuo 11 metų ji pati sugeba suderinti smuiką, – sakė mokytoja L. Plepienė.

Su Flora į festivalį vyksta R. Lymano muzikos mokyklos pedagogė, Floros mama Kristiana Kemundrytė.

– Šis talentingas duetas mums patrauklus dar ir todėl, kad K. Kemundrytė yra Floros atliekamų kūrinių akompaniatorė, be to, ji puikiai kalba angliškai – nebus jokių bendravimo suvaržymų, – temainfo.lt sakė R. Lymano muzikos mokyklosdirektoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Mateikienė.

– Beliko savaitė. Brangi kiekviena minutė. Florai nemažai teks groti. Atsakomybė didžiulė, nes tai – ne tik festivalis, bet ir konkursas. Repetuojame solinius kūrinius – Antonio Vivaldi „Concerto in la minore” antrą ir trečią dalis, Giedriaus Kuprevičiaus romansą M. K. Čiurlioniui atminti bei Pam Wedgwood du kūrinius „Sliding doors” ir „Survivor”. Repetuojame ir kūrinius, kuriuos Flora atliks kartu su orkestru bei ansambliais: A. Vivaldžio „Concerto in Re maggiore”, Christofo Vilibaldo (fon) Glucko „Sinfonie”, Johano Sebastiano Bacho „Arioso” ir Osvaldo Farreso „Quisas, quisas, quisas”, – sakė pedagogė K. Kemundrytė.

Jaunų talentų konkursinio festivalio organizatoriai finansuoja viešnagės išlaidas, o rokiškėnių kelionę į Granvilį ir atgal apmokėjo R. Lymano muzikos mokykla bei rajono Savivaldybės Jaunųjų talentų rėmimo fondas.

 

Rita Briedienė

Kristianos Kemundrytės asmeninio archyvo nutraukos

 

Straipsniai panašia tema:


Bad Kotztinge rokiškėnai savo partnerius papuošė tautinėmis juostomis »


Vienintelė „Douzelage“ organizacijoje Lietuvai skirta vieta teko Rokiškiui »


Rokiškietė smuikininkė Flora Kemundrytė – „Jazz Fontanas-2018″ laureatė »