Bad Kotztinge rokiškėnai savo partnerius papuošė tautinėmis juostomis

Meras Markus Hofmannas ir prezidentė Annigje Luns-Kruytbosch pasipuošę rokiškėnų juostomis. Christos Rabl-Dachs nuotr.

Bad Kotztingo parke – Rokiškio stulpas

Rokiškis – tarptautinės organizacijos „Douzelage” narys – birželio 8–10 dienomis dalyvavo Vokietijos Bad Kotztingo miesto projekte „Akmeninių stulpų rato plėtra”.

1999 m. buvo įgyvendinta vietos dailės mokytojo Aloiso Ollingerio idėja viename iš SPA parkų sukurti miestų dvynių – „Douzelage“ narių – simbolinių akmeninių stulpų ratą. Jį paženklino 15 šalių miestai – pirmi „Douzelage” nariai. Šių metų birželio 9 d. stulpus su savo miesto pavadinimu, šalies simboliu ir vėliavėlėmis atidengė dar 13 šalių miestų; tarp jų – Estijos Tiuri, Latvijos Sigulda ir Lietuvos Rokiškis.

Kaip rašo mittelbayerische.de, taip pratęstos rato sienos sudaro spiralę, simbolizuojančią per sienas besikuriančios partnerystės dinamiką.

 

Savivaldybė dėkinga Rimgaudui Kilui

Laiko nebuvo daug: gegužės 12 d. Rokiškis tapo šios organizacijos nariu, o po mėnesio – jau pirmas projektas. Savivaldybė dėkinga AB „Rokiškio mašinų gamykla” direktoriui Rimgaudui Kilui  už sukurtą ir pagamintą rokiškėnų stulpą žymiajam Bad Kotztingo ratui.

Ant akmeninio beveik metro aukščio rokiškėnų stulpo – metalinis kubas su Rokiškio herbu ant šono ir metaline plokščia Vyčio skulptūrėle ant viršaus.

Akmeninį stulpą į Bad Kotztingą vežė Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas Petras Blaževičius ir Rokiškio kultūros centro direktorė Irena Matelienė.

Anot vokiečių spaudos, Bad Kotztingo meras Markus Hofmannas dėkojo rokiškėnams už originalumą.

 

Puošiasi lietuviškomis juostomis

Rokiškėnai merą M. Hofmanną apjuosė tradicine lietuviška juosta, joje išausti jo vardas ir pavardė.

Beje, stojimo į „Douzelage“ dieną Švedijoje lietuviška juosta rokiškėnai papuošė ir šios organizacijos prezidentę olandę Annigję Luns-Kruytbosch.

– Prezidentė sakė puošiasi šia juosta visuose oficialiuose susitikimuose. Rato stulpų atidengimo šventėje ji irgi ją ryšėjo, – temainfo.lt pasakojo direktorė I. Matelienė.

 

Nedidelių bendruomenių didelė politika

– Bad Kotzting – nedidelis, per 7 tūkst. gyventojų skaičiuojantis, prie kalnų įsikūręs kurortinis miestelis, su daugybe SPA. Čia susibūrusi labai stipri bendruomenė, kaip teigiama, visoje Bavarijos žemėje labiausiai projektams susitelkę žmonės, – aplankytą miestą dvynį apibūdino direktorė I. Matelienė.

Anot mero M. Hofmanno, bendruomenės šiandien gali padaryti didelę politiką, paremtą įsipareigojimu „Europa – piliečiams”, tad akmeninių stulpų ratas turėtų plėstis. „Douzelage” jugia 28 miestus – po vieną iš kiekvienos ES šalies. Prezidentė A. Luns-Kruytbosch pasidžiaugė, kad ir Šerborno miestas lieka organizacijoje nepaisant to, kad Jungtinė Karalystė išstojo iš ES. Apie tai rašo mittelbayerische.de.

Rokiškio kultūros centro direktorė I. Matelienė, kurios iniciatyva Rokiškis ir tapo „Douzelage” nariu, šią organizaciją vadina neribota galimybe ir jau ruošia paraišką programai „Europa – piliečiams”.

 

Rita Briedienė

douzelage.eu nuotraukos

[gallery_box]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/06/2018_douzelage_1.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/06/2018_douzelage_2.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/06/2018_douzelage_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/06/2018_douzelage_4.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/06/2018_douzelage_6.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/06/2018_douzelage_7.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/06/2018_douzelage_8.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/06/2018_douzelage_9.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/06/2018_douzelage_10.jpg” descr=”” title=””]

[/gallery_box]