M.Vaičiulytė: bent minutei tampi skaidriu žibančiu akmenėliu

Kaip jau rašė temainfo.lt, Lietuvos profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams”, kurį šiemet  jau 31 kartą surengė Rokiškio kultūros centras, nominaciją „Už geriausią festivalio moters vaidmenį, skyrė Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorei Monikai Vaičiulytei, Oskaro Koršinovo spektaklyje „Kankinys“ atlikusiai mokytojos Erikos Rot vaidmenį.

Aktorė negalėjo dalyvauti festivalio uždaryme; jos padėką perskaitė festivalio žiuri komisijos narė, Rokiškio kultūros centro direktorė Nida Lungienė.

– Net keista: skambino man moteris ir prašė persiųsti Monikos tekstą – nori skaityti jį vienumoje ir dar kartą išgyventi teksto ekspresiją,  – temainfo.lt sakė N.Lungienė, paprašyta leidimo Teatro dienos proga perspausdinti aktorės M.Vaičiulytės laišką.

O tą vakarą nuščiuvusi žiūrovų išgyveno aktorės įvertinimo jaudulį. Ji rašė:

– Mieli Rokiškio Festivalio svečiai, dalyviai, organizatoriai,

negaliu dalyvauti šventėje, nes šįvakar vaidinu spektaklį „Kankinys“, todėl siunčiu Jums šiuos žodžius.

Žinau, kad turėčiau parašyti gražią padėkos kalbą, tačiau netikiu gražiom kalbom, tikiu tik nuoširdžiom emocijom, todėl parašysiu, ką jaučiu, ir, tikiuosi, gerbiama Nida tai perskaitys scenoje.

O tai, ką šiandien jaučiu, yra stiprios ir tikros emocijos.

Šiandienos rytas man buvo labiau saulėtas, šiandien ėjau per Vilniaus senamiestį, ir jis man atrodė gražesnis; šiandien kava iš popierinio puodelio buvo skanesnė, šiandien labiau tikiu teatru, nei tikėjau vakar ir nei tikėsiu rytoj – vien todėl, kad Jūs mane sušildėte šia gera žinia apie apdovanojimą. Šiandien svarbu ne prizai, o tai, kad įvertinote  už tai, kas man labai brangu, – galimybė  būti scenoje ir kalbėti žmonėms.

Ačiū už įvertinimą. Labiausiai man gaila dėl to, kad negaliu šįvakar pabūti kartu su Jum visais.

Paprašysiu organizatorių, kad šį apdovanojimą man parvežtų kolega Vytautas Anužis, manau, tai labai simboliškas sutapimas – prieš ketverius metus , kai buvau apdovanota kaip Perspektyviausia aktorė, lėkiau automobiliu, viršydama greitį,  – kad tik suspėčiau į šventę… Tai buvo pirmas kartas, kai atsiėmiau apdovanojimą, todėl visiems laikams mano prisiminimai apie Rokiškio fetsivalį liks ypatingi. Tuomet prizą parvežiau ir Vytautui Anužiui, kuris negalėjo dalyvauti, o dabar, tikiuosi, jis mielai jį parveš man.

Kai skaitote šį tekstą, aš greičiausiai einu namo po spektaklio.  Ir man truputėlį graudu. Graudu, nes esu labai dėkinga už šį įvertinimą, priimu jį labai jautriai.

Ačiū Daliai Varnaitei už nuostabų juvelyrikos kūrinį. Prieš metus, kai teko dalyvauti Dalios papuošalų fotosesijoje, atsimenu, Dalia paklausė, ar man pačiai patinka juvelyrika apskritai. Nepamenu, ką tada atsakiau, bet žinau, ką pagalvojau. Galvojau taip: matyt, niekada nepajėgsiu įpirkti brangių akmenėlių ir metalų, bet,  jeigu būsiu jų verta,  jie patys atkeliaus pas mane. Ir aš žinau, kad juvelyrika gražiai žiba tik po ilgo, sunkaus darbo, po skaudžiai nudraskytų pirštų. Panašiai yra ir teatro scenoje: tamsa, dulkės, nuovargis, traumos, po kurių, jeigu pasiseka, pats bent minutei tampi skaidriu žibančiu akmenėliu. Šiandien tokiu akmenėliu aš esu tik Jūsų visų dėka. Ačiū .

Ir pabaigai. Svarbiau už visus apdovanojimus yra tai, kad tikiu, jog mes susitiksime dar daugybėje kitų festivalių.

Iki kitų Pavasarių! Ačiū Jums visiems.

Ir Ačiū Tau, šilčiausias iš visų Teatrų festivalių visoje Lietuvoje Rokiško Festivali!

Salė net atsistojo aplodismentams. Į sceną užbėgo aktorius V.Anužis, tądien vaidinęs baigiamajame festivalio spektaklyje „Karalius Lyras”. Jis paėmė kolegės apdovanojimą ir, ko gero, nė nespėjo grįžti į savo vietą salės gale, kai nuskambėjo žiuri komisijos pirmininko Petro Blaževičiaus balsas:

– Nominacija už geriausią vyro vaidmenį skiriama aktoriui Vytautui Anužiui už karaliaus Lyro vaidmenį Jono Vaitkaus režisuotame Lietuvos rusų dramos teatro spektaklyje „Karalius Lyras”!

Už šias puikias festivalio akimirkas sunku ir žiūrovui nepadėkoti Rokiškiui, anot Seimo nario rokiškėno Vytauto Saulio, pasmerktam teatrų festivaliams…

 

temainfo.lt

Lietuvos nacionalinio dramos teatro archyvo nuotraukos

 

Rašinys panašia tema:

Rokiškis pasmerktas teatro festivaliams; ir ačiū Dievui!