Kalbiname Antaną Vagonį ir Ramūną Godeliauską – kandidatus į Rokiškio rajono mero postą

Pakalbinome abu kandidatus į Rokiškio rajono savivaldybės merus. Klausimai buvo pateikti raštu, atsakymų apimtis neribota. Šiems, kaip ir Kupiškio kandidatams į merus, klausimai, ko gero, nebuvo patogūs, tačiau abu kandidatai atsakė į juos visus.

Interviu publikavimo pirmumą lėmė kandidato pavardės pirma raidė.


Pokalbis su kandidatu į Rokiškio rajono mero postą
Ramūnu Godeliausku

Strategija

– Ar rinkimų kampanijos metu daug aplankėte sodybų ir butų?

– Gerbiu kiekvieno asmeninę erdvę, todėl nesu iš tų politikų, kurie braunasi į privačią namų erdvę. Bendravau tiesiogiai su tais žmonėmis, kurie, mums nešiojant reklaminius laikraščius, buvo kieme ar gatvėje, taip pat – susitikimų metu.


Konkurentai

– Ar tikėjotės, kad stipriausiu konkurentu taps Antanas Vagonis? Kas jo programoje Jums atrodo nerealu ir neįgyvendinama?

– Su komanda turėjome tikslą patekti į antrą rinkimų turą ir tai padarėme. Dabar turime tikslą – laimėti. Gerbiau ir nenuvertinau nė vieno konkurento, todėl neišskyriau nė vieno. Neinu kovoti prieš kažką asmeniškai, einu su savo vizija, savo idėjomis rajono žmonių labui. Oponentų programos man įdomios tik tiek, kiek jose yra gerų ir realių idėjų rajono žmonių gerovei.


Savivalda

– Sklinda kalbos, kad lankotės rajono Savivaldybėje ir įkalbinėjate specialistus balsuoti už Jus. Tai tiesa?

– Savivaldybėje lankausi kiekvieną dieną, nes ten yra mano darbo vieta – Seimo nario kabinetas. Nė vieno specialisto neįkalbinėjau, dauguma jų mane puikiai pažysta, kaip pažysta ir mano oponentą, todėl jiems apsispręsti, manau, nebus sunku. Jie – taip pat rinkėjai ir juos reikia gerbti.


Sveikata

– Žmogaus priklausomybės – našta visuomenei. Ar Jūs pats turite kokių nors priklausomybių?

– Jei turima omenyje priklausomybės kaip psichikos sveikatos sutrikimas, liguistas polinkis kartoti tą patį veiksmą ar vartoti tą pačią medžiagą neribotą kiekį kartų siekiant pasitenkinimo jausmo, – ne, neturiu. Azartinių žaidimų taip pat nežaidžiu.


Švietimas

– Kaip manote, ar pakankamai turite žinių apie rajono švietimo situaciją? Kurią rajono mokyklą, vis dėlto, derėtų uždaryti?

– Bet kurioje srityje, įskaitant švietimą, pirmenybę teikiu tos srities kvalifikuotų specialistų išvadoms ir pasiūlymams. Ir šiuo atveju pirma įsiklausysime į Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, švietimo bendruomenės argumentuotą nuomonę ir darysime argumentuotas išvadas. Tik tada bus priimami sprendimai.  Per ilgametę praktiką savivaldoje mačiau ne vieną politiką, kuris, patekęs į rajono Tarybą ar užėmęs politinį postą, staiga tampa tiek švietimo, tiek medicinos, tiek verslo ar teisės ekspertu.  Taip lieka neįvertinti kvalifikuoti atskirų sričių specialistai, nepagrįstai kritikuojama jų nuomonė ar pasiūlymai – atsiranda rizika priimti neteisingus sprendimus.


Kultūra

– Jei tapsite rajono meru, ar stengsitės išsiaiškinti, kokių nuostolių Rokiškio kultūros centrui padarė buvęs jo direktorius Erikas Druskinas, ar jo vadovavimo šiai įstaigai laiką nurašysite praeities nuostoliams?

– Tikiu, kad dabartinė Savivaldybės valdančioji dauguma, turinti galimybę pavesti Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai, ar administracijos vadovybė, turinti galimybę pavesti atlikti auditą centralizuotai vidaus audito tarnybai, turėjo pakankamai laiko tai išsiaiškinti ir priimti reikiamus sprendimus. Ar tai buvo padaryta ar ne, informacijos neturiu, bet būtinai pasidomėsiu. Sąvoka „praeities nuostoliai“ man nepriimtina.


Verslas

– Rokiškio rajono verslininkai Jus žada remti, jei Jūs pažadėsite, kad Jūsų komandoje nebus šios kadencijos rajono Tarybos politinį pasitikėjimą praradusio Egidijaus Vilimo. Ar įstengsite duoti tokį pažadą?

– Prieš kandidatuodamas į rajono merus aplankiau daugumą verslininkų, įsiklausiau į jų problemas, lūkesčius. Turiu daugumos jų moralinį palaikymą ir šiandien, todėl esu įsitikinęs, kad bendrą kalbą rajono žmonių gerovei rasime su dauguma verslininkų. Manau, kad politikas turi siekti ne verslininkų paramos, o bendradarbiavimo. Klausimą dėl Egidijaus Vilimo girdėjau tik iš vieno verslininko. Politikos suasmeninimas, mano nuomone, nėra teisinga. Jei vadovautis šiuo principu, jokia koalicija Savivaldybės taryboje negalėtų būti sudaryta, nes kiekvienoje politinėje jėgoje yra žmonių, kurie per eilę kadencijų dėl politinio pasitikėjimo praradimo buvo arba atšaukti iš pareigų, arba dalyvavo rengiant ir palaikant interpeliacijas. Egidijų Vilimą asmeniškai pažįstu daug metų ir jį gerbiu.  Norėdami kažką pakeisti ir pakelti rajono politikos įvaizdį, visų pirma turime atsisakyti asmeninių ambicijų ir susitelkti dirbti rajono žmonėms.


Didžioji politika

– Dirbate Seimo nario Raimundo Martinėlio patarėju. Jis paliko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją nė nepasitaręs su tais, kurie jį rėmė rinkimuose į Seimą. Ar turėjote įtakos A. Martinėliui apsisprendžiant palikti frakciją?

– Kiek man yra žinoma, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Raimundo Martinėlio tikrai nerėmė nei pirmame, nei antrame rinkimų turuose, todėl kai kurių šios partijos narių nuoskaudos yra nesuprantamos.  Taip pat man yra žinoma, kad kitų politinių jėgų parama antrame rinkimų ture buvo be jokių įsipareigojimų, įskaitant ir frakcijos pasirinkimą po rinkimų. Dėl to, mano nuomone, Seimo narys yra visiškai laisvas savo pasirinkime.  Didžiausia politinė partija, deklaravusi paramą jam, buvo TS-LKD, kurios frakcijos narys jis šiuo metu ir yra. Tai, mano nuomone, yra teisinga. Aš ir Seimo narys visiškai vienas kitu pasitikime, ir neslėpsiu – jis mano nuomonės klausė. Kiek mano nuomonė turėjo įtakos sprendimui priimti, reikia klausti Seimo nario.


Situacija

– Ar jau žinote, kas – kokios partijos, kokie autoritetai – bus su Jumis antrame rinkimų į rajono merus ture?

– Esu dėkingas Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams ir Lietuvos socialdemokratams už viešai deklaruotą paramą antrame rinkimų ture. Taip pat turiu palaikymą eilinių žmonių, mokytojų, gydytojų, sportininkų, tautodailininkų, kultūros darbuotojų, ūkininkų, verslininkų,  jaunų žmonių ir esu jiems už tai dėkingas.


Asmeninės savybės

– Ką pasakytumėte (padarytumėte) tiems, kurie, Jūsų manymu, Jus šmeižia?

– Kai kam desperacija laimėti iššaukia desperatiškus veiksmus. Pastaruoju metu mano, mano šeimos atžvilgiu skleidžiama daugybė nebūtų dalykų, šmeižto ir tai bandoma pateisinti žodžiu „politika“. Nuo pat politinės kompanijos pradžios pažadėjau savo šeimai, draugams, komandai nesivelti į intrigas, žodžių karus, nemenkinti savo oponentų, nes mano įsitikinimu – menkindamas kitą savo vertės nepakelsi . Šį pažadą aš ištesėjau, su savo komanda parodėme, kad rinkimai ir politika gali būti kitokie – pagarbūs ir orūs. Dėl to – kad ir kaip pasibaigtų rinkimai – mes jau laimėjome!

Dėkojame R. Godeliauskui už atsakymus, linkime sėkmės rinkimuose.Pokalbis su kandidatu į Rokiškio rajono mero postą
Antanu Vagoniu

Strategija

– Kaip pavyko suderinti rinkimų agitacijos rūpesčius ir darbą?

– Tiesiog dirbau savo darbą – tai, kas man priklauso. Kartą pabandžiau suderinti ir buvau apskųstas VTEK.  Teko griežtai atskirti, kur – rinkimai, o kur – darbas. Net savo veiklos viešinti negalėjau –  viskas buvo vadinama politine reklama.


Konkurentai

– Ar tikėjotės, kad stipriausiu konkurentu taps R. Godeliauskas? Kas jo programoje Jums atrodo nerealu ir neįgyvendinama?

– Tai, kad Ramūnas bus konkurentas, nesitikėjau. Dar rinkimų naktį siūliau Ramūnui dirbti kartu, tačiau jis pasirinko kitą kelią.  Šie rinkimai parodė, kad partijos neturi tokios didelės įtakos rinkėjams. O kalbant apie jo programą, manau, nieko nėra neįmanomo.


Savivalda

– Mėgdavote sakyti: „Aš pasitikiu Savivaldybės skyrių darbuotojais“. Teigiama, jog kai kurių skyrių vadovai jau demonstruoja neprielankumą Jums. Ar pats tai jaučiate?

– Šiandien dar labiau pasitikiu Savivaldybės darbuotojais. Jaučiu jų palaikymą. Nė vienas skyrius manęs nepavedė, todėl atleiskite, bet nežinau, apie kuriuos kalbate.


Švietimas

– Beveik 100 proc. švietimo įstaigų vadovų darbą įvertinote labai gerai. Kaip manote, ar rinkimuose jie Jums už tai atsilygins?

– Darbas vertinamas ne dėl rinkimų. Vertino rajono Taryba, o ne aš vienas. Mūsų švietimo įstaigų atsinaujinę vadovai dirba labai gerai. Puikiai išmanau šį darbą ir pritariu vertinimui.


Sveikata

– Kaip sakė kai kurie rajono socialdemokratai, palikdamas pareigose Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorę Danguolę Kondratenkienę, Jūs „būtumėt išjojęs ant balto žirgo, o dabar – tik balti žirgai…“ Jei būtumėte išrinktas meru, ar grąžintumėte D. Kondratenkienę į direktorės vietą?

– Jeigu būčiau ją grąžinęs, tai su blizgančiais antrankiais būčiau išvestas iš Savivaldybės. Kaip sakė Algis Kaziulėnas, iš neteisės teisė negimsta. Danguolė dirbo atsakingose pareigose ir privalėjo elgtis atsakingai. Tai pamoka mums visiems. 


Kultūra

– „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“. Jokiame interviu ar rašinyje apie šio renginio atidarymą nebuvo minima, kad jį finansavo ir Rokiškio verslo klubas, kad Liongino Šepkos motyvai –  šio klubo idėja. Ar už tokį nedraugišką elgesį bent kartą barėte specialistę Ireną Matelienę, atsakingą už Kultūros sostinės renginius?

– Tai, ką teigiate, – netiesa. Verslo klubo nariai šį renginį iškėlė iki tarptautinio lygio.  Gal mes nesugebėjome jiems tinkamai padėkoti už tai?  Verslo klubas skambėjo drauge su visais organizatoriais, taip demonstruota mūsų bendrystė. O Irenos Matelienės barti negalėčiau, nes myliu ją už darbštumą. Jeigu būtų buvusi spraga, būčiau žinojęs iš  Klubo prezidento. Mūsų verslininkai yra pagrindiniai Rokiškio ambasadoriai.


Ūkis

– Kodėl rajono Tarybos nariams taip nenoriai teikiami duomenys apie „Rokiškio komunalininką“?

– ,,Rokiškio komunalininko“  veiklą kontroliuoja Savivaldybės administracija ir bendrovės valdyba. Čia mano įtakos negali būti. Tai jau būtų poveikis valdžia. Aš situaciją žinau: tai vadovo padarytos klaidos dėl informacijos slėpimo, dabar jis paspruko, tačiau nuo atsakomybės jo niekas  neatleido. Šio metu vyksta tyrimas.


Verslas

– Ar tiesa, kad rajono Tarybos etikos komisijai apskundėte Tarybos narį, vieną stambiausių rajono verslininkų, dėl to, kad, neva, Rokiškio medinei Kalėdų eglei pritrūko lentų?

– Visiška nesąmonė. Etikos komisijai vadovauja Andrius Burnickas, apie tokį skundą negirdėjau ir komisijos pirmininkas neminėjo. 


Situacija

– Kas – kokios partijos, kokie autoritetai – bus su Jumis antrame rinkimų į rajono merus ture?

– Meras yra renkamas žmonių. Jeigu kokia partija tikisi, kad ji valdo rinkėjus, vadinasi, pas mus – dar buvusių tarybinių laikų demokratija.  Laisvi žmonės turi apspręsti laisvai. Tada ir meras atstovaus žmonėms.


Asmeninės savybės

– Ką pasakytumėte (padarytumėte) tiems, kurie, Jūsų manymu, Jus šmeižia?

– Norėčiau palinkėti jiems stiprybės ir ištvermės. Tik šių piktų žmonių dėka užaugau ir tapau stiprus.

Dėkojame A. Vagoniui už atsakymus, linkime sėkmės rinkimuose.


Parengė Rita Briedienė   
Straipsnis panašia tema:

Kalbiname kandidatus į Kupiškio rajono mero postą Vidmantą Paliulį ir Dainių Bardauską »