Anykščiai, Kupiškis ir Rokiškis dalyvaus antrame rinkimų ture

Į Sėlos rinkimų apygardą pirmieji rinkimų rezultatai pradėjo eiti apie 22.35 val., kai tuo tarpu Panevėžio-Anykščių rinkimų apygardos preliminarūs rezultatai jau buvo žinomi. Čia niekam nepavyko įveikti Valstiečių ir žaliųjų partijai atstovaujančios Gretos Kildišienės (24,34) ir TS-LKD – Sergėjaus Jovaišos (23;65 proc.).

Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovas Lukas Pakeltis liko trečioje vietoje, Auksė Kontrimienė (LSDP) – ketvirtoje, Ričardas Sargūnas (Darbo partija) – penktoje, Algirdas Gansiniauskas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) – šeštoje, Henrikas Mackela (Tvarka ir teisingumas) – septintoje.

Tokia tvarka išsilaikė iki balsų skaičiavimo pabaigos.

Ši apygarda balsavo vangokai: prie balsadėžių atėjo 49,67 proc. rinkėjų. Nors anykštėnai kaltina panevėžiečius, šiuose Seimo rinkimuose prijungtus prie Anykščių-Panevėžio apygardos, bet ir patys kai kuriose apygardose neparodė pavyzdžio: tik 39,05 proc. rinkėjų balsavo Nausodės, 44,40 – Troškūnų apylinkėse.

Vakar 23.30 val. Sėlos apygardoje stipriausia konkurencija vyko tarp Valstiečių ir žaliųjų partijos atstovo Jono Jaručio, tuo metu jau skaičiavusio 1113 rinkėjų balsų, LSDP nario Vytauto Saulio (1182), save iškėlusio gydytojo Raimundo Martinėlio (1186) bei Tvarka ir teisingumas partijos nario Vidmanto Maželio (955). Konservatorių partijos lyderis Algis Kazulėnas tuo metu buvo surinkęs 823 balsus. Viktoras Jencius, atstovavęs N.Puteikio ir K.Krivicko koalicijai, laikėsi šeštoje, Liberalų sąjūdžio atstovas Linas Juozėnas – septintoje, Lietuvos laisvės sąjungos Jolanta Paukštienė – aštuntoje vietose.

Remiantis „Gimtojo Rokiškio” skelbiamais balsavimo rezultatais, jau po vidurnakčio liko du lyderiai – gydytojas R.Martinėlis (2213) ir Seimo narys V.Saulis (2312).

Dar nebuvo balsavę Kupiškio rajono Migonių apylinkės žmonės, bet čia ir rinkėjų nedaug –167. Ir nors už J.Jarutį migoniečiai atidavė 57,49 proc. balsų, situacijos jie nebepakeitė: jis, surinkęs 15,61 proc., liko ketvirtas, A.Kazulėnas (16,03) – trečias.

Mažiausiai balsų surinko V.Jencius (2,87), septintas liko L.Juozėnas (3,38), šešta – J.Paukštienė (6,41).

Spėliojama, ar tik nelaimės antrame ture R.Martinėlis, nes pralaimėjusios jėgos kažin ar atiduos mandatą socialdemokratams.

Bene sunkiausia prognozuoti Biržų-Kupiškio apygardos antro turo rezultatus.

Apie 24 val. šioje rinkimų apygardoje aršiausia kova vyko tarp liberalsąjūdiečio Leonido Sologubovo, Valstiečių ir žaliųjų partijos atstovo Audrio Šimo, darbiečio Rito Vaigino, socdemo Aleksandro Zeltinio ir konservatorės Irutės Varzienės. Iki vidurnakčio visi jie buvo surinkę apie 2000 balsų.

Likusias vietas dalinosi Vilija Morkūnaitė („Lietuvos sąrašas”), Dangirdas Mikšys (Lietuvos liaudies partija), Skirmantė Griciūnienė (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) ir Tadas Bartkus (Tvarka ir teisingumas).

Į antrą turą išėjo A.Zeltinis (20,18) ir A.Šimas (18,86). Kažin, ar už žaliuosius balsuos Kupiškio konservatoriai, rajonui vadovaujantys koalicijoje su socialdemokratais? Būtent šios partijos principai gali nulemti Biržų-Kupiškio rinkimų apygardos rezultatus antrame ture.

Nedaug nuo A.Šimo atsiliko R.Vaiginas (18,09) ir L.Sologubovas (17,76). Irutė Varzienė (14,56) liko penkta, V.Morkūnaitė (3,73) – šešta, Tadas Bartkus (2,57) – septintas, S.Griciūnienė (2,35), D.Mikšys (1,74).

Anot didžiausios šioje apygardoje Račiupėnų apylinkės komisijos nario, žmonės ėjo balsuoti nepertraukiamai, vis dėlto Biržų-Kupiškio apygardos rinkėjų aktyvumas tebuvo vos 49,85 proc.

Sėlos apygarda skelbia 51, 50 proc. aktyvumą; bendras šalies vidurkis – 49,9 proc.

 

temainfo.lt