Žymusis Kupiškio duetas kviečia į dešimtmečio koncertą

Balandžio 24 d. 13 val. Kupiškio kultūros centras kviečia į Nidijos Sankauskienės ir Sandros Guginienės vokalinio Dueto dešimtmečio koncertą.

N.Sankauskienė – kupiškėnams gerai žinoma Kupiškio meno mokyklos jaunių choro ir vokalo mokytoja. Jos auklėtinai sėkmingai dalyvauja konkursuose, ne vienas tapo laureatu Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurse ,,Dainų dainelė“. Dabartiniai ir buvę jos auklėtiniai Miglė Pivoriūnaitė, Laurynas Kudijanovas, Karolina Anskinaitė, Beatričė Sankauskaitė, Zita Šeinauskaitė, Ernesta Laužikaitė ir kiti garsina Kupiškį.

Laurus skina N.Sankauskienės vadovaujamas Meno mokyklos merginų vokalinis ansamblis, šių metų „Dainų dainelės” dalyvis, daugelio konkursų nugalėtojas.

Kupiškėnai N.Sankauskienę vertina kaip vieną geriausių pedagogių, ją myli mokiniai, nepamiršta buvę auklėtiniai.

N.Sankauskienė  vadovauja Kupiškio kultūros centro moterų vokaliniam ansambliui „Versmė”, ji – ir minėto Dueto vadovė.

2009 m. S.Guginienės ir N.Sankauskienės Duetą (koncertmeisterė Edita Dobrickienė) Lietuvos kultūros centras įvertino „Aukso paukšte“ kaip geriausią 2008 m. kamerinį vokalinį ansamblį.

Šis duetas – respublikinių vokalinių ansamblių konkursų „Kur aukštas klevas“ (Pakruojo r.), „Sidabriniai balsai“ (Vilnius), Šilų aidai“ (Šilalė), „Šventosios gaida“ (Ukmergė) nugalėtojas. Kai kuriuose jų nugalėtojo vardas pelnytas kelerius metus iš eilės. 

Štai ir šiemet balandžio 2 d. kupiškėniškas Duetas vėl pripažintas geriausiu Šilalės respublikiniame vokalinių ansamblių konkurse „Šilų aidai“. Kovo pabaigoje įveikta ir respublikinio konkurso „Sidabriniai balsai” atranka; kartu su stipriausiais šalies kolektyvais Duetas koncertuos Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje spalio 15-16 dienomis. Beje, zoninėje atrankoje buvo įvertinti du kolektyvai: abu – iš Kupiškio, abiem vadovauja N.Sankauskienė; Šv.Kotrynos bažnyčioje koncertuos ir „Versmė”.

– Jei ne Sandra, mūsų dueto nebūtų. Ji dainuoja pirmu balsu, aš jai tik pritariu, – temainfo.lt sakė meno vadovė N.Sankauskienė, kukli ir tuo dar labiau žavinti.

Beje, S.Guginienė – Skapiškio pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja – irgi N.Sankauskienės buvusi mokinė.

Afišoje neskelbiamas koncerto repertuaras. Anot Dueto vadovės, tai bus gražiausios 10-mečio dainos, populiarioji, daugeliui žinoma ir pamėgta klasika.

Koncertu Duetas atsidėkoja už 10 metų galimybę koncertuoti. Ateiti į šį šventinį renginį kviečia ir jo organizatoriai – Kupiškio kultūros centras, ir pats Duetas.

Koncertas nemokamas, skiriamas jaukiai sekmadienio popietei.

 

Rita Briedienė