Žvyrkeliai rokiškėnams padovanojo „Samsonas Rally Rokiškis“

Prasideda „Samsonas Rally Rokiškis“

Šią savaitę Rokiškis jaučia didžiulį automobilininkų dėmesį: rugpjūčio 4–5 dienomis čia vyks ketvirtas Lietuvos automobilių ralio čempionato ir „Baltic Rally Trophy“ etapas „Samsonas Rally Rokiškis“; septynerius metus Zarasuose vykęs etapas persikėlė į Rokiškį.

Iškilmingas ralio atidarymas planuojamas penktadienį 15.30 val. Nepriklausomybės aikštėje.

Šiandien, rugpjūčio 3 d. ralio dalyviai rinkosi į administracinę komisiją. Savo „Facebook” paskyroje pasidalintame filmuke ralio dalyvis Benediktas Vanagas pasakoja, jog bet koks ralis ir prasideda nuo administracinio patikrinimo: dalyviai parodo vairuotojo pažymėjimą, pareiškėjo bei lenktynininko licencijas, suderinami mokesčių dokumentai, patikrinamos paraiškos…

Šiandien ralio dalyviams buvo išdalintos Kelio knygos, lipdukai ant automobilių bei GPS įrenginiai. Pastarieji lenktynininką kontroliuoja, kad šis važiuotų tam tikru numatytu greičiu. Po administracinio patikrinimo visi vyko susipažinti, koks gi tas Rokiškio ralis.

 

Džiaugiamasi dalyvių skaičiumi

Prieš savaitę buvo skelbiama, kad „Samsonas Rally Rokiškis“ 13-ai valstybių atstovaus 80 sportininkų; rugpjūčio 1 d. vykusioje spaudos konferencijoje kalbėta apie 12 valstybių ir 70 dalyvių. Ralio istorijos žinovai ir tokį skaičių vadina įspūdingai dideliu. Pavyzdžiui, čempionato trečiame etape „Žemaitijos ralis 2017″ dalyvavo šešių valstybių 60 sportininkų.

Lietuvos automobilių ralio čempionatas tradiciškai prasideda Utenoje žiemos raliu „Halls Winter Rally“; šiemet jis rengtas jau 12 kartą. Pernai žiemos ralis buvo atšauktas dėl prasto oro, o 2017-ųjų pradžioje sniego, ledo ir apledijusio žvyro ruožuose rungėsi penkių šalių 40 ekipažų.

Antras ralio etapas buvo numatytas Lenkijos Gdanske, bet įvyko Latvijos Talsyje, trečias, kaip jau minėta, – „Žemaitijos ralis 2017″ Kelmėje, ketvirtas – Rokiškyje, penktas vyks Elektrėnų (rugsėjo 8–9 d.), šeštas – Druskininkų (rugsėjo 29–30 d.) savivaldybėse.

Anot Rokiškio rajono mero Antano Vagonio, Rokiškis taps automobilių ralio vasaros sostine. Tiesa, tokia ji tebus dvi vasaros dienas. Na, o šio ralio organizatoriai jį vadina karščiausiu vasaros renginiu.

 

Rokiškis sušneko angliškai

Rokiškis sulaukė Belgijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Airijos, Olandijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir, žinoma, Lietuvos sportininkų.

Kaip spaudos konferencijoje skalbė pagrindinis ralio organizatorius Audrius Gimžauskas, Rokiškyje dalyvaus Suomijos ralio legenda, dešimt kartų savo šalies čempionas, šešis kartus „Arctic Rally“ nugalėtojas, Kinijos čempionas Juha Salo.

Ralyje lenktyniaus ir dabartinis Suomijos čempionato lyderis Teemu Asunmaa.

Teigiama, kad šių dviejų suomių dvikova turėtų kaitinti kraują, nes abu lenktyniaus vienodais „Subaru“ automobiliais, be to, jie retai dalyvauja tame pačiame čempionate, tad visiems bus įdomu, kuris kurį įveiks.

Sirgaliams ne mažiau įdomus ir latvis Janis Vorobjovs, pelnęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos ralių čempiono laurus.

Sąraše – 35 pavardės lietuviškos, kitos užsienietiškos.

Mieste gausu fotografuojančiųjų, profesionalių ir neprofesionalių medijų bei komunikacijų atstovų. Rokiškis sušneko angliškai.

 

Didelis dėmesys saugumui

Anot šio renginio organizatorių, Rokiškio ralis tokiame formate organizuojamas pirmą kartą, todėl žiūrovai dar neturi savo numatytų ar pamėgtų stebėjimo vietų: primygtinai rekomenduojama vadovautis organizatorių paruoštomis žiūrovų zonomis, kurios užtikrina ir parkavimo patogumus, ir stebėjimo įdomybes.

Renginio organizatoriai mažiausiai nori girdėti teisėjo ir trasos prižiūrėtojų priekaištų, kokius jie reiškia dėl lenkų sirgalių įžūlaus elgesio. Pernai net buvo stabdytas „Lenkijos ralio” testinio greičio ruožo važiavimas: žiūrovai nesitraukė iš nesaugių vietų, aiškino, neva, mes pirkome bilietus – kur norėsime, ten stovėsime.

„Samsonas Rally Rokiškis“ paso su greičio ruožų žemėlapio kaina 15, ralio žurnalo – 5 Eur. Bilietais ir žurnalais ralio dienomis bus prekiaujama ir prie įvažiavimų į greičio ruožus, ir Nepriklausomybės aikštėje įsikūrusiame ralio informacijos centre.

Nepigūs bilietai vis dėlto nesuteikia galimybės patenkinti savo įgeidžio stovėti, kur norisi. Kaip žadėjo rajono meras A. Vagonis, bus daug savanorių, kontroliuosiančių situaciją; dirbs ir saugos tarnybos.

 

„Samsonas Rally Rokiškis“ ruožai

Ralis įveiks 12 ruožų, 133,44 km Rokiškio krašto asfalto kelių ir žvyrkelių, raižys nuošalių Pakriaunės, Aleksandravėlės, Obelių vietovių kelius. Ilgiausias ruožas tęsis 19,33 km, bene įspūdingiausia atkarpa matysis iš Ignotiškio kaimo.

„Sunku net aprašyti visą kelių posūkių ir tramplinų seką, kurią turės galimybę matyti apsistojusieji žiūrovų zonoje. Tai tikrai viena vaizdingiausių ralio stebėjimo vietų. Nusivilti neteks”, – taip šią ruožo atkarpą apibūdina ralio organizatoriai.

Anot A. Gimžausko, trasos parinktos maždaug trečdalyje rajono, yra dar daug įdomių lenktynėms kelių. Manoma, kad „Samsonas Rally Rokiškis“ išsilaikys ilgiau nei trejus metus.

 

Pagaliau galima pasididžiuoti ir šunkeliais

Būtent dėl žvyruotų kelių šeštajame praėjusio šimtmečio dešimtmetyje ralis labai išpopuliarėjo Suomijoje. Greičio ruožai driekėsi žvyrkeliais ir negyvenamomis teritorijomis, o laikas buvo matuotas kiekviename ruože atskirai. Tokia idėja patiko ir išplito kitose valstybėse.

Kaip teigia rajono meras A. Vagonis, užmiesčio vingiuoti žvyrkelio keliai – tikras sportininkų ringas. Taigi, Rokiškis gali girtis žvyrkeliais, vietos gyventojų dažniau vadinamais šunkeliais. „Daugelyje greičio ruožų kelkraščiai duobėti, o pievos šalia kelių nenušienautos”, – apie nesaugumo galimybę įspėja ralio organizatoriai.

Žvyruoti rajono keliai, menkai begyvenami ar visai ištuštėję kaimai, žinia, turi kitokį emocinį atspalvį nei suomiškas variantas. Tačiau pasinaudoti tuo, ką turi, irgi ne kiekvienam pavyksta: kažin ar rokiškėnai sugebės suskaičiuoti, kiek tūkstančių svečių jiems prikvietė „Samsonas Rally Rokiškis“.

 

Rita Briedienė

www.rokiskis.eu/rokiskio-kameros-tiesiogiai nuotr.

Parengta pagal:

https://www.youtube.com/watch?v=n9D5p3WKxBE&feature=youtu.be http://www.lasf.lt/lt/renginiai

http://www.98.lt