HL5dXxtKOm4

Žolinė – Švenčiausios Mergelės Marijos žengimo į dangų iškilmės. Žolė – tai mūsų maitintojos gamtos simbolis, kuris puikiai siejasi su mūsų išganytojo Jėzaus Kristaus motinos paveikslu. Mergelė Marija, atnešusi į šį pasaulį dvasios apsivalymą, tarsi pati motina žemė suteikia mums sielos peną, sveikatą ir prieglobstį. Žolinių dieną Ji kreipiasi į mus.

Žolinė mūsų senoliams primindavo, kad artėja pagrindiniai sodo darbai. Tą dieną jau būdavo aišku, ar geras bus metų derlius. Iki rudens lieka trumpas periodas, per kurį reikia nudirbti paskutinius darbus ruošiantis žiemai, kad nereiktų bado kęsti ir iš šalčio dantimis kalenti. Tai, ką šį mėnesį prikulsi, ir bus tavo ateinančių metų duona kasdieninė…

Krikščioniška šventės tradicija mus ragina pažvelgti į savo vidų. Kokį derlių mes savyje užauginome? Ar leidome vešėti pykčiui ir neapykantai, drąsai ir pakantumui? Kas gulė mūsų sielų aruoduose – rūgšti pagieža ar kilni dora?

Svarbu žinoti, ką švenčiame!


Žolinė prasideda bažnyčioje

Rugpjūčio 15 d. kaip visur, taip ir Alizavoje, Žolinės šventė prasidėjo bažnyčioje. Šv. mišias aukojo Papilio klebonas Virgilijus Liuima.

Po mišių suskambo „Bass arco“ styginių kvarteto muzika. Trys violončelės ir kontrabosas – vienintelis tokios sudėties kolektyvas Lietuvoje. Alizaviečiams – tikra dovana, kad šis, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose laurus skinantis kolektyvas, sutiko groti Alizavos bažnyčioje.

Daugiau apie „Bass arco“ galima rasti svetainėje www.bassarco.lt

Gerą reginį reikia brandinti.

– Prieš pusmetį styginių kvartetą „Bass arco“ ėmiau kalbinti atvykti pas mus, – sakė Alizavos bendruomenės pirmininkas Bronius Kaminskas.


Patys sukūrė šventę

Iš bažnyčios šventė persikėlė į kultūros namų kiemelį.

Gardžia grybiene visus vaišino „Sodžiaus“ bendrijos moterys.

Visą naktį virę, kepę spragintais popkornais, saldžiomis bandelėmis ir kitais skanėstais dalinosi miestelio jaunimas.

Šventės rengėjai, sukrovę didelę pieštukų ir dažų krūvą, jaunuosius renginio dalyvius kvietė įamžinti ore tvyrančią nuotaiką.

Ilgakojis gandras svečius ragino nusipirkti loterijos bilietėlį ir taip paremti gražias iniciatyvas.

Akordeonistai Algimantas ir Valentinas Kaminskai bei dainininkė Greta Pakšytė virpino sielas savo talentu. O Alizavos kultūros namų šokių kolektyvas „Svaja“ buvo tikru energijos užtaisu.

Renginio puošmena – bendruomenės rinktos ir šventės metu apdovanotos apie 40 gražiausių miestelio sodybų. Nebesunku ir įsivaizduoti, kokia puošni Alizava.


Užteko energijos ir sporto varžyboms

Arvydas Einoris ir Algimantas Baziukas pravedė sportinių užsiėmimų varžytuves.

Įvairios – tradiciškos ir nevisai, saulei šviečiant ir lietui lyjant – rungtys vyko visą dieną: giros kilnojimas, virvės traukimas, kamuolio mėtymas į krepšį mūvint bokso pirštines, ėjimas „keturvietėmis“ slidėmis…

Virgis Bickus, pardavęs savo keturratį motociklą, nusipirko penkis kartingus. Miestelyje įsirengęs trasą jis mėgavosi ja pats bei draugus ir pažįstamus kvietė išmėginti kartingų greitį. Šventės metu V.Bickus net surengė šių mašinėlių turnyrą, kuriame dalyvavo 3 komandos po penkis žmones. Buvo skaičiuojama, kuris dalyvis per 5 min. trasoje pravažiuos daugiausiai ratų. Šias, didelio susidomėjimo sulaukusias varžybas, laimėjo vietinis ralistas Ignas Pakšys.

Kupiškio rajono policijos komisariatas surengė šaudymo varžybas. Susirinkusieji galėjo išmėginti rankos ir akies taiklumą. Šaudyta į taikinį, pastatytą už 30 m. Jas laimėjo Tomas iš Vainiūniškio.


Iki sutemų…

Vakare linksmino Kupiškio kolektyvas „Nostalgija“, Panevėžio muzikantai „Nešpėtni bernai“ ir Visagino reperiai „DeV ir AsHaS“ .

Šokti ir dūkti kiekvienas galėjo į valias…


Paulius Briedis