Žiemos lankytinų vietų sąraše – lajų takas

Šią žiemą Aplinkos ministerija siūlo aplankyti septynias šalies saugomų teritorijų vietas.

Pirmuoju numeriu minimas Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke

„Medžių lajų takas 2015 m. sumušė lankymo rekordus. Bet ne visi dar suspėjo jį pamatyti. Be to, medžių lajos keičiasi keturis kartus per metus. Kiekvienu metų laiku jos vis kitokios: pavasarį skleidžiantis pumpurams jos švelniai žalios, vasarą lapija sodriai žalia, rudenį lapai pagelsta, paruduoja, o žiemą – šakos be lapų… Kai medžiai numeta lapus, atsiveria ne tik medžio struktūra, bet ir tolimesni, platesni vaizdai; iškritus sniegui arba šarmos metu medžiai primena pasakų karalystę… Keičiasi medžių lajos, keičiasi pojūčiai tarp jų. O ir šiaip įdomu pasivaikščioti po Anykščių šilelį, Šventosios pakrantėmis, aplankyti legendinį Puntuką. O jei orai nelepintų, galima užsukti į Anykščių regioninio parko lankytojų centrą” – rašo am.lt.

Aplinkos ministerija siūlo pažinti Gamtos edukacijas Aukštaitijos nacionaliniame parke, aplankyti Mitologinį Sirvėtos regioninio parko taką, Krekenavos regioninio parko Pojūčių taką, Dzūkijos nacionalinį, Kauno marių regioninį parkus ir Biržų regioninio parko geologinį taką. Pastarasis įdomus karstinių įgriuvų įvairove.

Kaip rašo am.lt , žiemą smagu pasivaikščioti mūsų krašto nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose bei pajusti besiilsinčios gamtos grožį. Ilsisi augmenija, tačiau žiemojantys paukščiai ir gyvūnai gyvena savo ritmu. Net lengviau juos pastebėti iš pėdsakų sniege…

„Kviečiame apsilankyti saugomose teritorijose, kur pastaruoju metu įrengta daug naujų gamtos takų, pastatyta naujų apžvalgos bokštų, nuo kurių atsiveria unikalūs kraštovaizdžiai. Gamta graži visais metų laikais…” – ragina Aplinkos ministerija.

 

Parengė Adelija Varnaitė

Autorės nuotr.