Žemės diena – išlaužytų skulptūrų Kupos slėnio parke

[gallery_box]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/03/2018_skulpturos_kupa_1.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/03/2018_skulpturos_kupa_2.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/03/2018_skulpturos_kupa_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/03/2018_skulpturos_kupa_4.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/03/2018_skulpturos_kupa_5.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/03/2018_skulpturos_kupa_6.jpg” descr=”” title=””]

[/gallery_box]

Kovo 20-oji – pasaulinė Žemės diena. Ji sutampa ir su pavasario lygiadieniu – astronominiu pavasariu. Šiandien ji jauki sušilusiu oru.

Lietuviui, prie Žemės dienos idėjos prisijungusiam šaliai atkūrus nepriklausomybę, kovo 20-oji labiausiai asocijuojasi su inkilais: vieni juos valo, kiti kala ir kelia. Štai Kupiškio rajono Naivių bendruomenė dalijasi atskubančiam pavasariui skirtų 100 inkilų nuotrauka.

Yra ir kitokių iniciatyvų. Kovo 19-ąją – lyg specialiai ta proga – Kupiškio rajono savivaldybė paskelbė pasirašiusi projekto „Kupiškio miesto viešųjų erdvių sutvarkymas ir pritaikymas poilsiui, sveikatinimui, užimtumui” finansavimo ir administravimo sutartį. Bendra projekto vertė – 497 310,55 Eur.

Planuojama sutvarkyti teritoriją ir prieigas prie Kultūros centro, dešinį Kupos upės šlaitą, atnaujinti ar įrengti pėsčiųjų takus projekto teritorijoje, mažosios architektūros elementus, sporto ir fizinio aktyvumo infrastruktūrą.

Projektu savivaldybė pripažįsta: „Kupiškio miesto viešoji infrastruktūra yra nepatraukli, susidėvėjusi, nesudaranti prielaidų investicijų pritraukimui, smulkaus verslo skatinimui ir plėtrai, aktyviai bendruomenės veiklai, nepakankamai pritaikyta vietos gyventojų ir svečių kultūrinei, rekreacinei veiklai.”

Tokią savivaldybės nuomonę patvirtina temainfo.lt skaitytojos atsiųstos Kupos slėnio parko nuotraukos.

„Šiandien parkas net truputį juokingas nuniokotomis skulptūromis. Gal mažoji architektūra iš viso Kupiškiui nereikalinga? Nebent metalinė…” – rašo nuotraukų autorė.

Ką pasakytų vieni žymiausių Lietuvos tautodailininkų rokiškėnas Gintaras Varnas ir garliaviškis Adolfas Teresius, pamatę 2005 m. savo statytą jūreivišką kompoziciją prie Kupos? Malkų krūva belikusi. Ar tuomet reikėjo dėl tos krūvos taip stengtis?

O kupiškėno Jono Šmigelsko skulptūros bėra apkapotas suolas ir trys pavojingi strypai. Anykštėno Jono Tvardausko „Senelis” išmargintas dažais. Kai kurių skulptūrų – nė žymės… Tik ukmergiškio Rimanto Zinkevičiaus „Žvejo sapno” sūpuoklės akyliau saugomos: jo nugara sutvirtinta metaliniu strypu, ant galvos – skardos kepurėlė…

Kaip valdžiai miesto parką niokojančiuosius pagauti? Juk galėjo kupiškėnai ne tik medžio plenero dirbinius savo patogumui turėti, bet ir šalyje garsiausių drožėjų vardais didžiuotis.

„Vaikštinėjau po Kupos slėnio parką, žiūrėjai į suniokotą turtą ir, rodės, prasmek skradžiai žemės iš gėdos”, – Žemės dienos proga rašo temainfo.lt skaitytoja.

 

Parengė Rita Briedienė

temainfo.lt skaitytojos nuotraukos