Žavi ir nykštukinė Rokiškio Šv. Mato bažnyčia

 

Rokiškėno Deivio Čiučelio išplatinta Rokiškio Šv. Mato bažnyčios maketo nuotrauka labai sudomino gausų jo bičiulių būrį. „Eina sau, kaip fainai”, „Nuostabu! Iš ko čia padaryta?”, „Ar ne fotoshopas čia?”, „Kada galima šį eksponatą iš arčiau apžiūrėti?” – pasipylė komentarai.

– Į molinės bažnyčios vidų galima įstatyti žvakę, ir ji suspindi vakaro jaukumu, – temainfo.lt sakė Deivis.

Šis Rokiškio bažnyčios maketas saugomas D.Čiučlio namuose, Upės tako gatvėje. Tačiau tik dabar Deivis nusprendė jį parodyti ir kitiems. Tokia mintis kilo savo facebooko paskyroje pasidalinus labai gražia Dariaus Žvirblio daryta Rokiškio Nepriklausomybės aikštės nuotrauka, kurioje pro bažnyčios bokštus matosi aikštė, Tyzenhauzų alėja ir dvaras už jos.

– Žiūrėjau į bažnyčią nuotraukoje ir pamąsčiau: ko gi man savosios nenufotografuoti? Išnešiau ją į lauką, nuėmęs tvoros piramidę jos vietoje padėjau maketą. Kadangi iš mūsų kiemo matosi bažnyčia, fotografavau taip, kad ji matytųsi pro maketo varpinę, – temainfo.lt pasakojo D.Čiučelis.

Nuotrauka puikiai pavyko, ji sužadino smalsuolių dėmesį.

Iš molio darytas Šv. Mato bažnyčios maketas pakankamai skrupulingas, nors, kaip sakė Deivis, jo paties smulkmeniškai neišnagrinėtas. Maketo varpinė siekia 26 cm., tikroji – 56,5 m.

Maketą D.Čiučelis pirko iš rokiškėno Vytauto Meilaus, mėgusio lipdyti bažnyčias. Tiesa, jo vardo Deividui jau teko klausti pas tėtį, prieš dešimtmetį miesto aikštėje turėjusio alaus barą. Čia V.Meilus ir atnešė parduoti savo įspūdingąjį maketą.

– Lyg ir apie 100 Lt už jį mokėjau. Šis žmogus nulipdė ne vieną bažnyčią, bet labai nemėgo daryti tvorų. o šiame makete yra ne tik tvora, bet ir dveji „kaltiniai” jo vartai. Jie daryti iš vielučių, o atrodo labai originaliai, – pasakojo Deivis.

V.Meilus dirbo Rokiškio pašte, sovietiniais laikais remontuodavo lempinius televizorius. Prieš kelerius metus jis mirė; dabar jam būtų buvę apie 70-mt.

Dar vieną Rokiškio bažnyčios maketą buvo įsigijęs ir Deivio brolis. Bet vėliau jį pardavė. Šiandien jau niekas nepasakys, kiek tokių maketų buvo nulipdęs ir krosnyje išdegęs V.Meilus. Žinoma, butų labai įdomu surinkti bent jų nuotraukų kolekciją.

 

Rita Briedienė

Deivio Čiučelio nuotraukos