„Žaliadieniai” pasiekė Rokiškį

Gegužės 19 d. Aplinkos ministerijos iniciatyva „Žaliadieniai” pasiekė Rokiškį: ministerijos atstovai susitiko su Rokiškio savivalda ir gyventojais.

Aplinkos viceministrai Linas Jonauskas, Daiva Matonienė ir Algirdas Genevičius kartu su ministerijos specialistais Savivaldybėje susitiko su Rokiškio rajono vadovais, savivaldybės įmonių atstovais.

Rokiškio rajono merui Antanui Vagoniui, bene ketverius metus vadovavusiam rajono atliekų tvarkymo ūkiui „Rokiškio komunalininkas”, gamtosaugos reikalai yra suprantami ir, turbūt, svarbūs.

– Aplinkos ministerijos ir savivaldybės vadovų susitikimai aplinkosaugininkams suteikia galimybę dar kartą priminti apie skaudžiausias rajono bėdas. Turime du didelius rajono skaudulius. Potencialiai pavojingų objektų sąraše išlieka kažkada UAB „Aukštaitijos keliai” priklausiusi bitumo saugykla. Atliekų išvežimo darbų ministerija nebefinansuoja, buvo proga apie tai priminti. Ankstesniais skaičiavimais, aikštelei sutvarkyti reikia apie 2 mln. litų. Dar vienu rajono „šašu” išlieka ir nugriautos Juodupės katilinės liekanos. Jų sutvarkymas irgi nepigus, –temainfo.lt salė Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Rokiškio rajono agentūros vedėja Danutė Baronienė.

Ministerijos specialistų komanda apsilankė Bajorų atliekų tvarkymo centrą, bendroves„Rokvesta”, „Rokiškio vandenys“, Rokiškio miškų urėdiją, vėliau susitiko su savivaldybės gyventojais.

— Tęsiame savo iniciatyvą ir toliau keliaujame po savivaldybes, kad akis į akį susitiktume su specialistais, atsakytume į jų klausimus, išklausytume gyventojų nusiskundimus ir išsklaidytume jų abejones. Džiugu, kad „Žaliadieniai“ sulaukia didelio susidomėjimo. Po kiekvieno renginio sulaukiame merų skambučių, kviečiančių mus atvykti į jų savivaldybę, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Kaip teigia Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyrius, šiais neformaliais susitikimais siekiama atsakyti į specialistų ir gyventojų klausimus dėl ministerijos kuruojamų sričių: atliekų tvarkymo, vandentvarkos, daugiabučių renovacijos programos, Europos Sąjungos paramos naudojimo galimybių sprendžiant aplinkosaugos klausimus.

 

temainfo.lt