Vytauto Šidlausko vardo turnyras vėl buvo sėkmingas anykštėnams

Vasario 6 d. Anykščių sporto ir laisvalaikio centre „Nykščio namai” vyko VII tradicinis tarptautinis komandinis graikų-romėnų imtynių ir moterų imtynių turnyras, skirtas pirmajam Anykščių imtynių klubo „Ąžuolas” pirmininkui Vytautui Šidlauskui atminti. Dalyvavo po keturias vyrų ir moterų komandas. Sportininkus ir svečius pasveikino Seimo narys Sergejus Jovaiša.

Graikų-romėnų imtynių turnyre dalyvavo Vilniaus, Šiaulių Anykščių bei jungtinė lietuvių ir latvių Kupiškio-Liepojos komandos. Kiekvieną komandą sudarė vaikų, jaunučių, jaunių ir suaugusiųjų amžiaus grupių imtynininkai.

Šiose varžybose ypač jaučiasi komandinė dvasia. Toks varžybų formatas naudojamas todėl, kad jaunieji imtynininkai galėtų ne tik stebėti ir mokytis iš vyresnių imtynininkų, bet kad ir vyresni imtynininkai palaikytų jaunuosius kovotojus siekiant bendros komandinės pergalės.

Anykščių komanda, laimėjusi prieš visus varžovus, iškovojo nugalėtojų taurę ir aukso medalius. Antra liko Vilniaus komanda, o trečia vieta ir bronzos medaliai atiteko jungtinei Kupiškio-Liepojos komandai, įveikusiai šiauliečius. Kupiškio-Liepojos komandos sudėtyje kovojo kupiškėnai Lukas Ulkė, Emilis Abdulajev ir Aurimas Pilotas.

 Anykščių komandai atstovavo Nojus Pupkis, Mijus Vilūnas, Mantas Vilys, Valius Kavaliauskas, Aivaras Stanislavas, Deimantas Žvikas, Domas Krikščiūnas, Ramūnas Dagys, Tomas Sobolevskis, Gytis Galinis ir Giedrius Valeika.

Moterų imtynių turnyras buvo organizuotas pirmą kartą. Anykštėnės subūrė dvi komandas. Be jų, ant imtynių kilimo varžėsi Latvijos Daugpilio ir Liepojos sportininkės. Pagrindinė kova vyko tarp pajėgios Daugpilio ir Anykščių pirmos komandų: užtikrintai nugalėjo anykštietės rezultatu 9 x 31.

Anykščių I komandoje kovojo sesės Vidmantė ir Anelė Kavaliauskaitės, Rimgailė ir Greta Čeponytės, Gabija Dilytė, Monika Daukaitė, Rugilė Abraškevičiūtė ir Viktorija Buinauskaitė.

Turnyre kovojo pripažinti imtynių kilimo meistrai Europos kadetų čempionė Jakaterina Jarmalonok iš Daugpilio bei Europos jaunimo bronzos medalio laimėtojas anykštėnas Ramūnas Dagys.

 

Arvydas Krikščiūnas

graikų-romėnų treneris