Vytautas Masiulis: per mažai apeita rokiškėnų

 

[gallery_box]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/03/1_rinkimu_naktis_uzlaisve.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/03/2_rinkimu_naktis_uzlaisve.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/03/3_rinkimu_naktis_uzlaisve.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/03/4_rinkimu_naktis_uzlaisve.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/03/5_rinkimu_naktis_uzlaisve.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/03/6_rinkimu_naktis_uzlaisve.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/03/7_rinkimu_naktis_uzlaisve.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/03/8_rinkimu_naktis_uzlaisve.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/03/9_rinkimu_naktis_uzlaisve.jpg” descr=”” title=””]

 

[/gallery_box]

Rokiškio krašto koalicija „Už laisvę augti” per mero ir Savivaldybės tarybos rinkimų kampaniją neparašė nė vieno skundo, o patys buvo skundžiami nekart.

Vasario 26 d. rajono rinkimų komisijos pirmininkė Olia Samėnienė prie savivaldybės, kurioje vyko išankstinis balsavimas, užfiksavo automobilį su koalicijos „Už laisvę augti“ sąrašo Nr. 26 rinkimų agitacine simbolika. Kadangi agitacija draudžiama arčiau nei 50 m nuo rinkimų apylinkės, O.Samėnienė kreipėsi į policiją.

Tai buvo  Rokiškio krašto koalicijos „Už laisvę augti“ nario Viktoro Jenciaus žymusis automobilis, paženklintas šeimos herbu ir užrašais „Vardan tos Lietuvos”  bei „Komunistai apleiskit Pentagoną”.

– Aš atvažiavau balsuoti. Virš  Kultūros centro paradinių durų kabo rinkimų apylinkės iškaba. Ten ir nuėjau. Atstumas nuo mano automobilio iki Centro žymiai didesnis nei 50 metrų. Ar matėt išankstinio balsavimo vietos plakatą? A4 formato lapas ant durų, – teigė V.Jencius.

Buvo apskųstas balsuoti atvažiavęs ir koalicijos „Už laisvę augti” narys Paulius Varnas.

– Buvome akylai stebimi. Be to, prieš mus vykdyta šmeižikiška agitacija. Koalicijos verslininkai buvo vadinami vagimis, politiškai angažuotais savanaudžiais. Turime duomenų, jog  balsuojant namuose žmonėms buvo pateikiamas tik vienas balsavimo lapas, o už merą „balsuodavo” patys balsavimo vykdytojai,  – sakė V.Masiulis.

Rinkimai į merus V.Masiuliui nebuvo sėkmingi: surinkęs 9,56 proc. balsų ir likęs paskutinėje vietoje, V.Masiulis darė apklausą ir aiškinosi, kas labiausiai pakenkė jo rinkimų kampanijai. Viena iš nesėkmės priežasčių, jo nuomone,  ir buvo nesąžiningas balsavimas namuose.

 

– Dar viena klaida – neteisingas pavadinimo pasirinkimas: nebuvo įvardinti partijų – Lietuvos liberalų sąjūdžio ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – pavadinimai, todėl daugelis balsavo už Laisvės sąjungą (liberalai). Tokios „Už laisvę augti” niekas nežinojo, – teigė V.Masiulis.

– Bet tai nesutrukdė koalicijai gauti tris vietas taryboje.

– Už koaliciją ir už mane neblogai balsavo tie kaimai ir miesteliai, kuriuose spėjome apsilankyti. Tačiau buvau įklampintas į biurokratinį darbą ir nebesugebėjau apeiti tiek žmonių, kiek planavau: tikėjausi aplankyti 5000 rokiškėnų, apėjau tik apie 500. Socialdemokratai į kaimus ir miestelius paleido 70 savanorių, o mūsų gal tik 10 žmonių lankė rokiškėnus. Virginijus Lukošiūnas, Laisvės sąjungos (liberalų) atstovas, nemažą palankumą pelnė ėjimu per žmones ir daržovių sėklų dalinimu, – teigė pašnekovas.

Žinant V.Masiulio pavydėtiną darbštumą, tikėtina, kad šią savo užduotį jis turėjo įgyvendinti.

V.Lukošiūnas į 2011-2015 m. savivaldybės Tarybą pateko savarankiškai, neremiamas jokios partijos. Pasižymintis principingumu ir labai nebloga iškalba jis patrauklus rokiškėnams ir kaip politikas, ir kaip žmogus.

– Kaip manote, ar televizijos debatai labai pakenkė Jūsų įvaizdžiui? – klausėme V.Masiulio.

– Nemanau, kad labai pakenkė, nors balsų gal ir nepridėjo. Kaimo žmonės debatų nematė. Tuo mes įsitikinome atlikę tyrimus. Beje, kaimo žmonėms, mačiusiems debatus, mano kalba televizijoje visai patiko, ją labiau kritikavo inteligentija. Didžiausia mano klaida buvo tai, kad susirašiau mintis. Puikiai žinau rajono situaciją, todėl užrašų man nereikia. Deja, paklusau patarimo: kai reiks televizijoje kalbėti, ir savo vardą, ne tik tekstą, pamirši. Žinojimas, kad turiu parengtus tekstus, labai trukdė susikaupti, – sakė jis.

Rokiškio rajono savivaldybės svetainėje, šiaip labai neaktyvioje ir pripažintoje prasčiausia visoje šalyje, buvo įdėta debatų nuoroda. Peržiūrų  iš tiesų nedaug, nes nedaug kas ir užsuka į www.rokiskis.lt.

Dar viena nesėkme V.Masiulis vadina tai, kad trys koalicijos žmonės asmeniškai agitavo už save; neragino balsuoti arba net ragino nebalsuoti už V.Masiulį. Artėjant rinkimams net imta nuogąstauti, ar šie vyrai, patekę į tarybą, nepereis į politinių konkurentų pusę, taip padėdami suformuoti valdančiąją daugumą, nepalankią koalicijai „Už laisvę augti”.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotraukos