Vokietijos žurnalistai susidomėjo savižudybių prevencija Kupiškyje

Kupiškyje svečiavosi Vokietijos žurnalistai Mathias Beckeris iš „Zeitenspiegel agency zeitenspiegel.de” ir Hannesas Jungas iš „Laif agency laif.de” . Jie domėjosi Kupiškio rajone vykdoma savižudybių prevencijos veikla.

Vokietijos žiniasklaidos atstovai susitiko su Kupiškio savižudybių prevencijos iniciatyvų grupės vadove Valija Šap, psichologe Aurelija Kukeniene ir Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Gintare Šližyte. Jie bendravo su žmonėmis, kurie sėkmingai įveikė sunkumus, ir dalijosi gyvenimiškomis istorijomis apie patirtą psichologinę krizę ir suteiktą profesionalią specialistų pagalbą. M.Beckeris ir H.Jungas viešnagės Lietuvoje metu sukauptą informaciją, prevencinės veiklos rezultatus ir gyventojų patirtį panaudos Vokietijos leidiniui – bus išleistas straipsnių ciklas apie kilnią iniciatyvą padėti žmonėms, palūžusiems ir praradusiems viltį.

Žurnalistai iš Vokietijos norėjo susipažinti su Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato vykdoma veikla. Susitikimuose su Kupiškio rajono policijos Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vadu Regimantu Tubeliu ir bendruomenės pareigūne Gintare Šližyte buvo kalbėta apie policijos pareigūnų kasdienį darbą, išsikeltus tikslus, prevencinę veiklą, savižudybių problemą, pristatyta 2015 metų Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos parengta prevencinė mokymo programa.

Drauge su Kupiškio rajono Alizavos seniūnijos seniūne Raminta Ribokaite visi vyko lankyti vienišų, senyvų žmonių, su jais kalbėjosi, domėjosi jų sveikata, gyvenimo sąlygomis.

Lankymasis ir parodytas nuoširdus dėmesys padeda mažinti bendruomenės narių socialinę atskirtį, didinti bendruomeniškumo jausmą, įvertinti situaciją ir laiku suteikti reikiamą pagalbą.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK vyresnioji specialistė