Vokietijos parkų ir sodų parodoje Lietuvai atstovauja Anykščiai

Šių metų balandžio 18 d. atidaryta Vokietijos Hafelio regiono Brandenburgo miesto Packhofo teritorijoje parkų ir sodininkystės paroda „BUGA 2015 Hafelio regionas“ atidarymas. Lietuvos šioje parodoje atstovauja Anykščių rajono savivaldybė.

Dar  2014 m. kovo 6 d. Lietuvos ambasadoje Berlyne buvo pristatyti kurortiniai Anykščiai bei pasirašyta sutartis tarp Anykščių rajono savivaldybės ir Savivaldybių sąjungos „Bundesgartenschau 2015 Havelio regionas”; sutartimi – įteisintas susitarimas įrengti teminį sodą Brandenburgo prie Havelio mieste ir pristatyti mūsų krašto žaliųjų erdvių kūrimo meną bei kultūrą.

Anykščių teminis sodas buvo įrengtas bendradarbiaujant su ilgamečiu partneriu – Saksonijos Anhalto Sodų akademija (gARTenakademie Sachsen-Anhalt); 80 kv. m  teminio sodo projektą sukūrė Anykščių krašto menininkė-floristė Eugenija Sudeikienė. Sodas apjungia Anykščių krašto tautinių raštų, želdinimo bei floristinių kilimų pynimo tradicijas.

Projekto įgyvendinimu ir priežiūra rūpinasi parodos organizatoriai. Tikimasi, kad toks sodas atliks specializuotą ne tik Anykščių, bet ir visos Lietuvos reprezentavimo funkciją – tai lyg turizmo parodos stendas, kuris stovės ne kelias dienas, o 8 mėn. Prognozuojama, jog parodą aplankys per pusantro milijono lankytojų.

 

Virginija Ros Garcia

Anykščių rajono savivaldybės  specialistė ryšiams su visuomene