Vis dėlto Rokiškį paskandinti sunku

– Didžiulis darbas – aptarnauti lietaus kanalizacijos tinklus. Tačiau prižiūrime juos ne mes, o įmonė „Mano aplinka”, laimėjusi miesto tvarkymo paslaugų konkursą. Jiems ir reikėtų skambinti, – sakė UAB „Rokiškio komunalininkas” direktorius Gintautas Rekerta, paklaustas, kaip vertina miesto situaciją, kurioje jis atsidūrė po neįtikėtinos birželio 20-osios liūties.

Ir tikrai: iš viešoje erdvėje pasirodžiusių foto ir video reportažų susidarė įspūdis, kad Rokiškį paskandinti ne taip ir sunku.

Vilniečių UAB „Mano aplinka” minėtą konkursą laimi jau antrus metus. Bendrovės Rokiškio filialui vadovauja Vytautas Padvaiskas, buvęs melioratorius, dirbęs Rokiškio seniūno pavaduotoju. Anot jo, mieste yra 150-200 lietaus vandens surinkimo šulinių. Jie įrengti kiekvienos gatvės šaligatviuose; į juos nuo gatvių patekęs vanduo vamzdžiais keliauja į gatvės viduriu paklotą vamzdyną ir toliau teka į magistralinius tinklus ir jais išbėga į vandens telkinius.

– Taip lietaus vanduo nukeliauja iki Baltijos jūros, – sakė V. Padvaiskas.

Šuliniai atidaromi kartą per mėnesį, išvalomi.

Pretenzijų UAB „Mano aplinka” neturi ir Rokiškio seniūnijos seniūnas Arūnas Krasauskas.

Tuomet kodėl liūtis taip stipriai patvindė gatves, aikštę prie Savivaldybės?

– Tai buvo ypatinga, labai stipri liūtis, trukusi apie 10 minučių. Po jos mums ir patiems buvo labai įdomu sužinoti, kaip veikia lietaus kanalizacijos Rokiškio tinklai. Jie dirbo puikiai: rinktuvai net šniokštė, priimdami suplaukiantį lietaus vandenį. Šiokia tokia problema yra tik Juozo Gruodžio gatvėje: čia paklotas per mažo diametro vamzdis. Be to, vanduo suplaukia nuo tenykščių garažų, neturinčių lietaus vandens kanalizacijos. Visur kitur lietus susigėrė maždaug per 15 minučių. Taigi Rokiškį paskandinti sunku, – temainfo.lt sakė seniūnas.

 

Rita Briedienė

Inos Rabitaitės nuotr.