Virtuozai trimitininkai trumpam taps Rokiškio gatvių muzikantais

Jau trečią kartą šiais metais Rokiškio elitas – stipriausi rajono verslininkai, ūkininkai, žymiausi krašto visuomenininkai – rokiškėnams ir jų svečiams organizuoja šalies valstybinių švenčių renginius.

Aikštėje prie Lašų žemės ūkio bendrovės administracinio pastato buvo minimos Sausio 13-oji, Vasario 16-oji. Ir štai – Kovo 11-oji. Šiandien nemažai bus ir valdiškų renginių, tačiau verslininkų šventės tampa patrauklios savo neformalumu, neįrėminta erdve, galimybe patiems miestelėnams tapti šventės dalyviais. Ką ir kalbėti, žmones vilioja karšta arbata, šiupinys, sriuba…

Kovo 11-ąją Rokiškio verslo klubo kvietimu į Rokiškį sutiko atvykti trimitininkai virtuozai Arvydas Barzinskas (Nacionalinis operos ir baleto teatras), Giedrius Labanauskas (Lietuvos kariuomenės orkestras) ir Darius Mišeikis (Nacionalinis simfoninis orkestras).

Teko skaityti, jog  2012 m. Šiaulių katedroje vykusiame  30-ajame velykiniame muzikos festivalyje „Resurrexit“ skambėjo mūsų šalyje retai atliekamos Johano Sebastiano Bacho Mišios h-mol; joms parengti ir atlikti reikia didžiulio muzikantų profesionalumo ir finansinių investicijų. Šį kūrinį dirigavęs maestro Saulius Sondeckis buvo maloniai nustebintas: koncertui nereikėjo samdyti užsienio trimitininkų – Arvydas Barzinskas, Darius Mišeikis ir tuomet su jais grojęs Aurimas Jankevičius pranoko visus maestro lūkesčius.

Ir štai žymieji trimitininkai – Rokiškyje.

– Jums teks groti miesto Respublikos gatvėje, aikštėje prie prekybos centro. Ar trimito virtuozų neglumina tai, kad kelioms valandoms rokiškėnai jus pavers gatvės muzikantais? – klausėme D.Mišeikio.

– Tokia muzikanto duona. Mes nesame  labai  išdidūs atsisakyti rokiškėnų šventės. Beje, tuomet, kai dar buvome labai jauni, ir mes grodavome gatvėse. Manau, visų muzikantų panaši kelio pradžia. Šiuo metu gyvename Vilniuje, bet  visi esame kilę  iš Lietuvos pakraščių. Aš pats – iš Pamario, Pagėgių miestelio. Mums mielas provincijos šventinis  ritmas, – sakė muzikantas.

– Ką padovanosime rokiškėnams?

– Gerą šventinę nuotaiką,  – žadėjo D.Mišeikis.

Šventės pradžia – apie 17 val. Lašų bendrovės administracinio pastato kiemas kviečia rokiškėnus, žada kvepėti  žuviene ir duona.

 

temainfo.lt

Simono Tuskos nuotr.