Vilniuje rengiamos kupiškietės Aušros Jonušytės knygos sutiktuvės

Lapkričio 3 d. 16 val. Vilniaus žydų viešoji biblioteka (Gedimino pr. 24, įėjimas iš Mažojo teatro kiemo) kviečia į  kupiškietės istorikės Auškros Jonušytės leidinio „Kupiškio žydų bendruomenė. Praeities ir dabarties sąsajos” sutiktuves.

Renginyje žada dalyvauti nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas, Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, Kupiškio Povilo Matulionio  progimnazijos direktorius Rimvydas Latvys, istorikai, visuomenės veikėjai.

Idėja išsamiems Kupiškio žydų bendruomenės tyrimams  istorikei A.Jonušytei gimė po to, kai nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon savo pirmojo vizito Kupiškyje metu 2015 m. rugpjūčio 3 d. apsilankė ir Povilo Matulionio progimnazijoje.

2016 metų gegužės 30 d. toje pačioje progimnazijoje įvyko tarptautinė konferencija, o A.Jonušytės pranešimų straipsniai išleisti atskiru leidiniu „Kupiškio žydų bendruomenė. Praeities ir dabarties sąsajos“.

Knygai jautrią ir prasmingą pratarmę parašė nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon. Leidinyje taip pat publikuojami istorikų Simono Jurkštaičio „Bendruomenės ir įsikūrimas ir raida iki Antrojo pasaulinio karo“, dr. Arūno Bubnio „Žydų sunaikinimas 1941 metų vasarą“, dr.  Aldonos Vasiliauskienės „ Altaristas Feliksas Ereminas – Pasaulio tautų teisuolis“, mokytojų Nijolės Puzelienės ir Jolantos Latvienės, „Mokinių ir mokytojų veikla nagrinėjant žydų palikimą“ straipsniai.

Leidinio straipsniai išversti į anglų kalbą ir iliustruoti nuotraukomis.

 

temainfo.lt