Vilnietišką „Derliaus” šventę kūrė ir kupiškėnai

Žemės ūkio rūmai ir šalies rajonų – Alytaus, Jurbarko, Kupiškio, Kalvarijos, Kėdainių, Plungės, Rokiškio, Šakių, Šiaulių, Švenčionių, Vilkaviškio, Vilniaus, Lazdijų, Biržų, Telšių –  savivaldybės šiemet įsiliejo į sostinės rudenio šventę „Derlius 2015″, išsidėliojusią Gedimino prospekte. Dalyvavo joje ir Rokiškio bei Pasvalio Jaunųjų ūkininkų rateliai, bene vieninteliai tokie šalyje; Kupiškio technologijos ir verslo mokykla, kultūros darbuotojai ir muziejininkai.

Gausūs stalai viliojo šių metų derliumi, kulinariniu paveldu, tautinių gaminių išmone.

Renginiui, globojamam šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės, Skapiškio teatras „Stebulė”, sukurtas režisierės Vitos Vadoklytės, atvežė spektaklį „Pasakoja kupiškėnai”. Tai sceninis pasakojimas apie „Senovinių kupiškėnų vestuvių” režisierių Povilą Zuloną, žiūrovo pamėgtas ir skapiškėnų rodytas jau 30 kartų.

Į Vilnių iš Kupiškio krašto keliavo sūriai ir „pakišuoliai”, karpiniai ir nėriniai, keramika ir akmentašyba…

– Kupiškėnų savitumas man matosi pačiu įspūdingiausiu. Ir kruopštumas jų yra neregėtai didelis, – apie saviškius temainfo.lt sakė rajono meras Dainius Bardauskas, Prezidentės lūkuriavęs „Kupiškėnų kiemelyje”.

Šeštadienį V. Kudirkos aikštėje skambėjo ir „Tautų mugė”; koncertavo armėnų, baltarusių, rusų, karaimų, totorių, žydų meno kolektyvai. Naujas tradicijas kurianti šventė išsiplėtė per visą šalį projektu „Visa Lietuva šoka”. Į sostinės šokių sūkurį įsikuko ir rokiškėnų folkloro ansamblis „Gastauta”, vadovaujamas Nidos Lungienės ir Giedriaus Viduolio.

Adelija Varnaitė