„Vilko valandos“ autorius atvyko ir į Kupiškį

Sausio 10 d. Kupiškio viešojoje bibliotekoje su skaitytojais susitiko žurnalistas, rašytojas, vertėjas Andrius Tapinas, pasakojęs apie savo romaną „Vilko valanda“. Susitikti su autoriumi prisirinko pilnutėlė bibliotekos renginių salė.

Knyga pasirodė 2013 metų vasarį ir beveik pusę metų išliko perkamiausių grožinės literatūros knygų dešimtuke. Šiuo metu jau yra išleistas trečiasis jos tiražas. Taip teigia pats rašytojas.  „Vilko valanda“ – pirmoji jo knyga.

Teko skaityti, jog ir elektroninė romano versija tapo labiausiai perkamu lietuvišku romanu. „Vilko valanda“ yra išversta ir į anglų kalbą. Parengta „Vilko valandos“ audio versija, o pagal knygą yra sukurtas ir kompiuterinis žaidimas „The Howler”.

„Vilko valanda“ yra dalis planuojamos Akmens ir Garo Miestų visatos dalis, kurią turėtų sudaryti knygos, kompiuteriniai žaidimai, komiksai, kompiuterinės programėlės, audio knygos ir galbūt netgi animacinis serialas.

„Šiuo metu rašau antrąją knygą, „Vilko valandos“ tęsinį – „Maro dieną“. Knygynuose ji turėtų pasirodyti 2014 metais“,  – svetainėje www.tapinas.lt teigia romano autorius.

Į lietuvių kalbą A.Tapinas yra išvertęs Džono Ronaldo Ruelio Tolkino trilogiją „Žiedų valdovas“.

Penkios knygos –  Grigorijaus Kanovičiaus „Miestelio romansas“, Aistės Kisarauskaitės „39 salto mortale“, Sigito Parulskio „Tamsa ir partneriai“, Undinės Radzevičiūtės „Žuvys ir drakonai“ bei Andriaus Tapino „Vilko valanda“ – dalyvauja 2013 metų knygos rinkimuose suaugusiųjų knygų kategorijoje.

Kiekvienam derėtų užsukti į svetainę http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/ ir pabalsuoti už knygą,  labiausiai vertą 2013-ųjų geriausiosios titulo.

Paulius Briedis